اخبار سازمان اوقاف

دانش‌آموز مازندرانی به جمع واقفان پیوست / وقف ۸۰ جلد کتاب کمک آموزشی کنکور در جویبار

دانش‌آموز مازندرانی به جمع واقفان پیوست / وقف ۸۰ جلد کتاب کمک آموزشی کنکور در جویبار

دانش‌آموز مازندرانی با وقف ۸۰ جلد کتاب کمک آموزشی کنکور در جویبار به جمع واقفان پیوست.

 چهارشنبه 21 مهر 1400   14  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، اهمیت وقف بر کسی پوشیده نیست به‌طوری‌که هر فردی در این مسیر ورود پیدا کرده تا بتواند نقش‌آفرینی کند؛ به‌ویژه در روزهای کرونایی که اوقاف توانسته گام‌های ارزشمندی در راستای خدمت به مردم بردارد.

به‌مناسبت دهه وقف فاطمه رضاپور از شهرستان جویبار ۸۰ جلد کتاب کمک آموزشی و کنکور رشته علوم تجربی را وقف کتابخانه عمومی شهرستان جویبار کرد.

این اقدامی مهم در این راستا بوده تا علاوه بر  ترویج سنت حسنه وقف فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و وقف کتب در جامعه بیشتر رونق یافته و دانش آموزان بی بضاعت و کم برخوردار امکان استفاده رایگان از کتاب درسی و آموزشی را داشته باشند.

رشید رضاپور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار پدر این واقف در گفت‌وگویی اظهار کرد: امسال فرزندم کنکور داشتند و نیت کردند درصورت قبولی کتاب‌های درسی خود را وقف کنند تا بتوانند دانش‌آموزان کم‌برخوردار نیز از این امکان برخوردار شوند.

وی با اعلام اینکه این اقدام مهم در راستای نشر و ترویج سنت وقف و مطالعه کتاب و کتاب‌خوانی بوده است و گفت: امیدواریم در راستای گسترش فرهنگ وقف سایرین هم تشویق شوند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار در پایان، ارزش این وقف را حدود ۷۰ میلیون ریال عنوان کرد.

گفتنی است، برای انجام وقف نیاز نیست از تمکن مالی زیادی برخوردار بود بلکه با حداقل توانمندی و کوچکترین سرمایه می‌توان وقف‌های بزرگ انجام داد.

انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار