اخبار سازمان اوقاف

اهدای بسته‌های تحصیلی موقوفات به دانش‌‌آموزان کم برخوردار در مازندران

اهدای بسته‌های تحصیلی موقوفات به دانش‌‌آموزان کم برخوردار در مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اهدای بسته‌های تحصیلی برای دانش‌آموزان کم‌برخوردار، گفت: موقوفات استان در خدمت علم و دانش است‌.

 چهارشنبه 31 شهریور 1400   18  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی در مراسم طرح مهر تحصیلی در شهرستان بهشهر، اظهار کرد: خداوند در قرآن دو گروه افراد را باعنوان جهادگر و کارشان را باعنوان جهاد یاد می‌کند؛ گروه نخست کسانی که با بذل جان کاری کردند تا نهال انقلاب، قرآن، دین و اسلام بماند و دوم کسانی که با مال خود مجاهدت کردند.

وی افزود: وقف‌های جدید به‌ویژه در بحث حمایت از کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست از اهمیت بسزایی برخوردار است که هزینه‌های تحصیل نیز در این راستا تامین می‌شود.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اعلام اینکه بیشترین خدمات طی ایام کرونایی توسط اداره کل اوقاف ارائه شد، تصریح کرد: از همان روزهای نخست کرونایی تاکنون در بخش دارو و درمان مردم با مشکلات بسیاری مواجه شدند که اوقاف در این زمینه گام‌های موثری برداشت.

این مسؤول با تاکید بر ضرورت همراهی همه نهادها در این مسیر، خاطرنشان کرد: پیگیر احداث بزرگترین بیمارستان تخصصی سرطانی در غرب استان با نیت موقوفه‌ای در تهران ولی اجرای نیت در مازندران هستیم تا در سال ۱۴۰۰ انجام شود.


حیدری با اشاره به اینکه تجهیزات مختلف پزشکی در بخش‌های مختلف درمانی در موج سیاه کرونایی از محل موقوفات خریداری شد، بیان کرد: ۷۰ درصد موقوفات برای عزاداری شهدا است تا مکتب امام حسین خاموش نماند.
وی با اعلام اینکه عده‌ای بذل جان و برخی بذل مال کردند که این مجاهدت‌ها سرمنشایی برای احیای اسلام و قرآن و مکتب بزرگ شیعه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اهدای ۷۰۰ بسته تحصیلی از محل موقوفات در استان گفت: باتوجه به کارکردهای مختلف وقف در تمامی ابعاد جامعه نیازمند همراهی بیشتر نهادها هستیم.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار