اخبار سازمان اوقاف

امامزاده‌ها باید پناهگاه مردم و محل رشد و تعالی معارف جامعه باشند

امامزاده‌ها باید پناهگاه مردم و محل رشد و تعالی معارف جامعه باشند

امام جمعه امیرکلا گفت: امامزاده‌ها باید پناهگاه مردم و محل رشد و تعالی معارف جامعه باشند.

 پنج شنبه 27 خرداد 1400   24  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، حجت‌الاسلام باباییان امام جمعه امیرکلا در  همایش استانی بزرگداشت امامزادگان در بابل با گرامیداشت دهه کرامت، اظهار کرد: شیوه‌هایی که در جامعه داریم باید بگوییم که شان و منزلت اهل بیت و فرزندان آنان به‌درستی رعایت نمی‌شود.
وی افزود: وقتی قدر و منزلت اهل بیت را ندانیم از احترام لازم غافل هستیم؛ اول باید امام امامزاده را به مردم بشناسیم تا این اعتقادات کمرنگ نشوند.
امام جمعه امیرکلا با اشاره به اینکه امامزاده‌ها باید پناهگاه مردم و محل رشد و تعالی معارف جامعه باشند ، اظهار کرد: وجود اهل بیت عصمت و طهارت واسطه فیض الهی هستند و به واسطه اهل بیت می‌توان به خداوند متصل شویم.
وی خاطرنشان کرد: فاطمی، نبوی، حسینی و علوی بودن باید در تمام ادوار زندگی ما جاری و ساری باشد.
امام جمعه امیرکلا با اعلام اینکه ارتباط ما با اهل بیت نباید تزیینی و شفاعتی باشد و جامعه باید از آن دور کرد، گفت: این مهم نیاز به معرفت دارد و در این راستا متولیان فرهنگی امامزادگان باید احساس معرفتی را در جوامع رواج دهند.
باباییان یادآور شد: نقش و مقام و منزلت اهل بیت و امامزادگان در جامعه ما تبیین شود و نباید ابزاری باشد.
وی با اشاره به اینکه محل امامزادگان ارتقای معنویت جامعه و بیمه شدن جوانان باید باشد، افزود: این نقش اهل بیت است و ما نیاز به راهنمایی و هدایت و راهنما داریم اهل بیت راهنما، هدایت‌گر و الگوی ما هستند و از زندگی آنان باید  الگو برداری کنیم.
امام جمعه امیرکلا ادامه داد: یکی از وظایف امامزادگان این است زندگی پر از مشعشع امامزادگان را دراختیار مردم قرار دهند تا مردم سبک زندگی خود را با سبک زندگی امامزادگان پیوند بزنند که درواقع پیوند با اهل بیت مایه نجات، رستگاری و ساحل نجات است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار