اخبار سازمان اوقاف

موقوفات مانع سرمایه‌گذاری نیستند/ انتصاب ۹۵ اَمین برای موقوفات در مازندران

موقوفات مانع سرمایه‌گذاری نیستند/ انتصاب ۹۵ اَمین برای موقوفات در مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه موقوفات مانع سرمایه‌گذاری نیستند، گفت: 95 نفر برای امنای موقوفات استان منصوب شدند که موفقیت‌های خوبی در این زمینه داشته‌اند.

 سه شنبه 11 خرداد 1400   35  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در نخستین گردهمایی شورای تحول محلات استان مازندران اظهار کرد: مازندران در کل کشور در تعداد رقبات رتبه اول را دارد و این بیان‌کننده دینداری مردم بوده است که ما امروز بر سر سفره این بزرگواران نشسته‌ایم.

وی با بیان اینکه استان مازندران استانی علوی است که اولین بار با شهادت ولایت امیر مومنان، اسلام را پذیرفت، افزود: با هم‌افزایی و همدلی میان روسای ادارات اوقاف در شهرستان‌ها و فرماندهان بسیج پایگاه‌ها می‌توان تحولات خوبی را ایجاد کرد.

مدیرکل اوقاف امور خیریه استان مازندران با اشاره به اینکه ۹۵ نفر امنای موقوفات داریم که موفقیت‌های خوبی در این زمینه داشته‌اند، بیان کرد: در تاریخ ۱۵ تیرماه سال ۹۰ کلیات معرفی هیات امنا توسط معاونت بقاع متبرکه ابلاغ شد که احکام هیات امنای مساجد کل کشور با معرفی امام جماعت مسجد توسط سازمان اوقاف و امور خیریه استان مازندران صادر می‌شود.

حجت‌الاسلام حیدری با تاکید بر همکاری و هماهنگی اوقاف و فرماندهان سپاه شهرستان‌ها در رفع مشکلات و دغدغه‌ها خاطرنشان کرد: مساجد در کرونا بیشترین پناهگاه برای مردم به‌خصوص محرومین بوده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران در ادامه به شعار سال مقام معظم رهبری در ارتباط با مانع‌زدایی ها اشاره کرد و افزود: متاسفانه عده‌ای در استان مازندران فکر می‌کنند که اوقاف و وقف مانع است، ما در استان مازندران موقوفه‌ای داریم که بیش از ۷۰۰ سال قدمت دارد، امروز بیشتر تجهیزات یک بیمارستان را اوقاف پرداخت کرده و به این موضوع افتخار می‌کند.

حجت‌الاسلام حیدری با اشاره به اینکه اوقاف در کنار دیگر نهادها در برابر کرونا در کنار نظام بهداشت و سلامت کشور بود، بیان کرد: آیا وقف‌بودن مانع سرمایه‌گذاری است؟ امروز دستگاه‌های سی‌تی‌اسکن، آمبولانس، ام‌آر‌آی و رادیولوژی بیمارستان امام خمینی (ره) ساری از طریق موقوفه‌ای در این شهرستان خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال ۱۷ هزار بسته معیشتی توسط اوقاف در کل استان مازندران تهیه و در میان مردم توزیع شده است، خاطرنشان کرد: در بحث سرمایه گذاری در مازندران به خصوص در شهرستان بابل اوقاف از خیلی از نهادهایی که در حال سرمایه‌گذاری‌اند جلوتر است، و در عرصه‌های بسیار دیگر در حال خدمات‌رسانی است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار