اخبار سازمان اوقاف

توزیع 5 هزار بسته غذایی «تبرکات علوی» از محل موقوفات در مازندران

توزیع 5 هزار بسته غذایی «تبرکات علوی» از محل موقوفات در مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای طرح «تبرکات علوی» همزمان با دهه ولایت در استان خبر داد و گفت: در آستانه عید غدیر، برنامه‌ریزی لازم برای تهیه و توزیع 5 هزار بسته غذایی بین افراد کم‌برخوردار انجام شده است.

 چهارشنبه 15 مرداد 1399   27  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی با اشاره به اینکه تلاش برای رفع محرومیت ‌مستمندان در راستای اجرای امینانه نیت واقف یکی از وظایف اوقاف به‌شمار می‌رود، اظهار کرد: در همین راستا از محل عواید موقوفات طرح «تبرکات علوی» همزمان با دهه ولایت در سراسر مازندران اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات شاخص پیشوای مومنان و صاحب غدیر، امام علی (علیه‌السلام) رفع محرومیت و دستگیری از مستمندان بود، تاکید کرد: جامعه اسلامی باید در مسیر امام و پیشوای خود حرکت کند و همه ما وظیفه داریم از ظرفیت‌های موجود برای محرومیت‌زدایی بهره‌گیری کنیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: بقاع متبرکه به‌عنوان پرچمداران فرهنگ و زمینه‌سازان جامعه اسلامی برآنند تا با مهیا کردن زمینه همدلی و همراهی مومنین و خیرین، غبار فقر و محرومیت را از چهره مناطق پیرامونی خود بزدایند و در این راستا با محوریت طرح افق بسته‌های کمک مومنانه بین نیازمندان توزیع خواهد شد.
حیدری با اشاره به فضیلت عهده‌دار شدن مخارج زندگی مومنین و مخصوصا نیازمندان در عید غدیر، گفت: در این برنامه با مشارکت خوب خیران و محوریت مراکز افق بقاع متبرکه استان، برنامه‌ریزی لازم برای تهیه و توزیع 5 هزار بسته معیشتی بین افراد نیازمند و کم‌برخوردار انجام گرفته که با توجه به روحیه جهادی و همت بلند همکارانمان، امیدواریم همچون گذشته بیش از این میزان محقق شود.
وی با بیان اینکه در روز عید غدیر اطعام موضوعیت داشته و از پاداش فراوانی برخوردار است، گفت: برنامه‌ریزی لازم برای طبخ غذای گرم و توزیع در مناطق حاشیه‌نشین و محروم استان‌ انجام شده و ان‌شاءالله در این روز بتوانیم سفره‌ای درخور این عید بزرگ فراهم و نیازمندان که بندگان محبوب خداوند هستند، بتوانند از این مائده آسمانی متنعم شوند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار