اخبار سازمان اوقاف

طرح «شمیم خدمت» در بقاع مازندران اجرا می‌شود

طرح «شمیم خدمت» در بقاع مازندران اجرا می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: طرح «شمیم خدمت» با هدف ارائه خدمات اجتماعی در جهت تحول، توانمندسازی خانوادها و حرکت به سمت جهش تولید در مراکز افق بقاع متبرکه استان مازندران اجرا می‌شود.

 پنج شنبه 2 مرداد 1399   102  0      

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حیدری جناسمی در گفت و گویی اظهار کرد: پیرو رهنمود مقام معظم رهبری حفظه الله درباره رونق و جهش تولید، در نظر است با توجه به ابلاغیه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و دستورات ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه طرح شمیم خدمت در سطح بقاع متبرکه استان با هدف ارائه خدمات اجتماعی در جهت تحول و توانمندسازی خانوادها، افراد کم‌توان و افرادی که از وجود ویروس منحوس کرونا لطمه دیده‌اند اجرا شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: اهداف و فواید این طرح به اختصار شامل ایفای نقش حقیقی بقاع متبرکه در مسائل اجتماعی و گره گشایی از مشکلات جامعه، توانمندسازی افراد بیکار یا کم درآمد پیرامون بقاع متبرکه و ایجاد شغل و درآمد برای آنان، حفظ کرامت انسانی و مبارزه با روحیه تکدی‌گری، تقویت حس خودباوری و اتکاء به توان و استعدادهای خدادادی، ایجاد روحیه نشاط و سرزندگی در جامعه هدف و تقویت فرهنگ تعاون، همکاری و همدلی است.
وی افزود: برنامه های اجرایی این طرح در سه گام ارائه شده است که در سال جاری گام نخست آن لازم الاجرا بوده و دو گام دیگر به ظرفیت بقاع متبرکه و دغدغه و توان متولیان امر موکول می شود که باهمت و پتانسیلی که در استان مازندران وجود دارد انشاالله با منویات و رهنمودهای ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه گام‌های بعدی بلافاصله پس از اتمام گام اول شروع و به سرانجام می‌رسد.
حیدری‌جناسمی خاطرنشان کرد: گام اول در تولید و اشتغال، استفاده از ظرفیت نیروی انسانی و تبدیل نیروهای بالقوه به فعالیت است.
وی تصریح کرد: در بسیاری از شهرستان ها و مناطق پیرامونی بقاع متبرکه، کارگاه، کارخانه و مشاغلی وجود دارد که با دعوت از صاحبان این مشاغل و حرفه‌ها، زمینه آموزش کارآموزان را فراهم می‌کنیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: گام دوم در زمینه اشتغال‌زایی در بقاع متبرکه، فراهم کردن مقدمات و زمینه کار و تولید در بقاع متبرکه است و در گام سوم نیز تلاش می شود با راه‌اندازی بازارچه‌های خیریه و فروشگاه‌های ویژه، محصولات تولید شده توسط جامعه هدف در معرض فروش قرار گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار