اخبار سازمان اوقاف

نشاط معنوی از بقاع متبرکه به خانه شهروندان مازندرانی می‌رود

نشاط معنوی از بقاع متبرکه به خانه شهروندان مازندرانی می‌رود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای طرح نشاط معنوی به‌صورت مجازی در استان خبر داد و گفت: این طرح امسال از طریق کانال های فعال بقاع متبرکه در شبکه‌های اجتماعی با حضور مبلغین و برگزاری مسابقات و سخنرانی اجرا می‌شود.

 سه شنبه 24 تیر 1399   45  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در گفت‌وگویی از اجرای طرح نشاط معنوی در استان خبر داد و اظهار کرد: غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان یکی از راهکارهای موثر در ایجاد آرامش و سلامت روانی خانواده و جامعه بوده و در کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش مهمی ایفا می‌کند.
وی افزود: از آنجا که شرایط کنونی ما را به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ملزم می‌کند و با توجه به ضرورت تامین توامان سلامت جسم و روح نسل جوان، در نظر داریم تا طرح نشاط معنوی امسال را در فضای مجازی برگزار کنیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران هدف از اجرای طرح نشاط معنوی را استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی و ارتباط‌گیری مؤثر با دانش‌آموزان، ترویج معارف اسلامی و غنی نمودن اوقات فراغت دانش‌آموزان با استفاده از ابزارهای روز و زمینه‌سازی تربیت نسل جوان و نوجوان برای کادرسازی و مدیریت بقاع متبرکه و مراکز افق دانست و گفت: در این طرح دانش‌آموزان  از رده سنی 7 الی 18 سال با مشارکت والدین می‌توانند شرکت کنند.
حیدری با بیان اینکه طرح نشاط معنوی در مازندران آغاز شده و تا 20مردادماه سال جاری مصادف با سالروز ولادت امام موسی کاظم(ع) ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: والدین دانش‌آموزان، جهت ارتقاء مهارت‌ها و توانمندی در تربیت فرزندان و  خود دانش‌آموز از مخاطبین این طرح هستند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط خاص امسال، فعالیت طرح نشاط معنوی از طریق کانال¬های فعال بقاع متبرکه در شبکه‌های اجتماعی انجام می¬‌گیرد و دانش‌آموزانی که در سال¬های گذشته در این طرح شرکت نمودند، به‌عنوان مخاطب اولیه این برنامه مدنظر هستند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: با توجه به اینکه طرح نشاط معنوی امسال در بستر شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود، ارائه سخنرانی¬های کوتاه، برگزاری مسابقات مختلف و مشاوره مجازی توسط مبلغین در کانال بقعه¬ی متبرکه صورت می¬پذیرد و در این خصوص تعدادی از مبلغین مسلط به سواد رسانه و آگاه به موضوعات فضای مجازی در گروه و یا کانال‌های تشکیل شده حضور خواهند یافت.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار