اخبار سازمان اوقاف

تجلیل از 380 خادم امامزاده در دهه کرامت مازندران

تجلیل از 380 خادم امامزاده در دهه کرامت مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت: امسال در سراسر استان در روز گرامیداشت امامزادگان از 380 خادم و هیأت امنای بقاع متبرکه مازندران تجلیل شد.

 چهارشنبه 11 تیر 1399   27  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در مراسم گرامیداشت روز امامزادگان و تجلیل از خادمین در گلوگاه که با حضور مسؤولان شهرستانی و خادمین امامزادگان این شهرستان برگزار شد به حضور یک هزار و 362 امامزاده در سطح استان مازندران اشاره کرد و افزود: ما ولایتمداری خود را مدیون امامزادگان و بقاع متبرکه هستیم.

وی با بیان اینکه بنای ۲۷۰ امامزاده در استان در حال ساخت و ساز است، خاطرنشان کرد: امامزادگان مازندران نگین دیار علویان و ظرفیت بسیار مهمی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه امسال در سراسر استان مازندران در روز گرامیداشت امامزادگان از 380 خادم و هیأت امنای بقاع متبرکه تجلیل شد، بیان کرد: پروژه‌های عمرانی امامزادگان و بقاع متبرکه استان اکثرا توسط نذورات مردمی، خیرین و اوقاف در حال انجام است.

حیدری افزود: نذورات هر امامزاده تماما در همان امامزاده هزینه خواهد شد، این درآمدها در راستای سرفصل‌های عمرانی، مدیریتی و فرهنگی است.

وی با بیان اینکه بیشتر امامزادگان مازندران از نوادگان امام موسی کاظم(ع) و امام سجاد(ع) هستند، خاطرنشان کرد: استان مازندران بیشترین اماکن متبرکه را دارد و امامزادگان یکی از مولفه های تاثیرگذار در نشر و انتقال مکتب بزرگ تشیع هستند.

در ادامه حجت‌الاسلام میراحمدی امام جمعه شهرستان گلوگاه نیز با تبریک دهه کرامت اظهار کرد: باید به سادات احترام بگذاریم و احترامشان را نگهداریم، سادات ریشه در پیغمبر دارند و از ذریه ایشان هستند.

وی با بیان اینکه سادات مورد ظلم بنی‌امیه و  بنی‌عباس قرار گرفتند و بی‌احترامی دیدند، خاطرنشان کرد: داعشی‌ها هم مانند بنی امیه و بنی‌عباس سیدها را تکه تکه کردند، به سادات و امامزاده‌ها احترام کنید که به شما اجر می‌دهند.

امام جمعه شهرستان گلوگاه با بیان اینکه روز گرامیداشت امامزادگان بسیار مهم است، بیان کرد: ما هرچه داریم از اهل بیت داریم، اگر ائمه نبودند معلوم نبود ما چگونه بودیم، اهل بیت بزرگترین حق را به گردن ما دارند و آن هدایت ما است.

میراحمدی با بیان اینکه امامزادگان دست ما را گرفتند و ما را هدایت کردند، افزود: اگر چه امامزادگان از ما چیزی نمی‌خواهند اما ما باید اجر آموزگار خود را بپردازیم و امامزاده‌ها را احترام و زیارت کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید با قرآن و اهل بیت آشنا شویم، یادآور شد: قرآن، تکامل، نورانیت، هدایت و معنویت می‌آورد و هیچ لذتی بالاتر از ارتباط با اهل بیت و قرآن نیست.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار