اخبار سازمان اوقاف

امامزادگان بهترین وسیله هدایت هستند/ قدردانی از اوقاف مازندران در راستای آبادانی بقاع متبرکه

امامزادگان بهترین وسیله هدایت هستند/ قدردانی از اوقاف مازندران در راستای آبادانی بقاع متبرکه

نماینده ولی فقیه مازندران با اشاره به اینکه امامزادگان بهترین وسیله هدایت .شدند، گفت: آنها واسطه آشنایی ما با پیغمبر و اهل بیت، اسلام، دین، مکتب، تشیع شدند که بهترین سوغاتی برای ما بوده است.

 یک شنبه 8 تیر 1399   26  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لایینی در همایش استانی تکریم امامزادگان مازندران که در آستان مقدس امامزاده عباس (ع) ساری برگزار شد با گرامیداشت دهه کرامت با بیان اینکه امامزادگان به گردن ما حق هدایت دارند، اظهار کرد: از مسؤولان اوقاف استان مازندران به دلیل برگزاری این مراسم و تکریم امامزادگان و تجلیل از خادمان تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی افزود: در گذشته و امروز اقشار گوناگون از مردم عادی، سیاسیون، گردشگران داخلی و خارجی به استان ما می‌آیند هر کدام سوغاتی به استان می‌آورند برخی سوغات بد و برخی خوب، به خصوص برخی از مسافران و گردشگران سوغات بدی مانند ولنگاری و ابتذال فرهنگی می‌آورند و مسائل فرهنگی را رعایت نمی‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران ادامه داد: برخی ارزش‌ها را رعایت نمی‌کنند و مایع دلخوری و نگرانی قاطبه مومنان به خصوص خانواده شهدا شده اند.

امام جمعه شهرستان ساری با بیان اینکه دستجات مختلفی که در گذشته و امروز وارد مازندران می‌شوند هر کدام سوغات فرهنگی زشت و زیبایی دارند، بیان کرد: یک هزار و ۲۶۲ امامزاده‌ای هم که وارد سرزمین ما شدند سوغات‌شان این بود که دین، مکتب اهل بیت، مذهب تشیع را در اینجا ترویج کنند، اگر ما امروز مسلمان، شیعه و پیرو اهل بیت هستیم بخشی از این سرمایه دینی و مذهبی خود را مرهون امامزادگان هستیم پس آنها بهترین سوغات را برای ما داشتند.

محمدی‌لایینی با اشاره به اینکه امامزادگان بهترین وسیله هدایت ما شدند، افزود: آنها واسطه آشنایی ما با پیغمبر و اهل بیت، اسلام، دین، مکتب، تشیع شدند که بهترین سوغاتی برای ما بوده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار