اخبار سازمان اوقاف

گام بلند اوقاف مازندران برای سنددار کردن اراضی وقفی

گام بلند اوقاف مازندران برای سنددار کردن اراضی وقفی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه سال گذشته حدود 15 هزار رقبه موقوفات مازندران دارای سند مالکیت شد، گفت: برای سال جاری تاکنون سند مالکیت هزار و ۳۰۰ رقبه اخذ شده است و برنامه داریم امسال بیش از 16 هزار رقبه موقوفات را در استان سنددار کنیم.

 یک شنبه 11 خرداد 1399   35  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، جلسه شورای اداری و کارگروه مشترک استانی ادارات‌کل ثبت اسناد و اوقاف مازندران در راستای پیگیری تثبیت مالکیت موقوفات و سنددار کردن اراضی وقفی استان امروز 10 خرداد ماه در آستان مقدس امامزاده عباس (ع) ساری برگزار شد.
حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در این جلسه اظهار کرد: ماه مبارک رمضان را پشت سر گذاشتیم و در این ماه اوقاف و امور خیریه استان در راستای اجرای فرامین رهبری اقدام به اجرای رزمایش ضیافت همدلی کرده که در این راستا 12 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است.
وی با بیان اینکه بسته‌های ضیافت همدلی شامل اقلام ضروری و مایحتاج خانوارها از جمله گوشت قرمز ، گوشت مرغ ، برنج  ، روغن ، رب گوجه ، خرما ، ماکارونی ، پنیر ، عدس ، لوبیا ، چای ، شکر و... می‌باشد، افزود: بسته‌ها با حفظ کرامت بین خانواده‌های نیازمندان مددجو کمیته امداد، بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، نیازمندان شناسایی شده توسط پایگاه های بسیج و نیازمندان اطراف امامزادگان توزیع شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در ادامه با اشاره به اهمیت تثبیت مالیت موقوفات در کشور، اظهار کرد: مازندران حدود ۱۴ هزار موقوفه و بیش از ۱۹۰ هزار رقبه دارد که در این راستا رتبه نخست کشور را دارا می باشد.
حیدری با بیان اینکه سال گذشته حدود 15 هزار رقبه موقوفات مازندران دارای سند مالکیت شد، گفت: برای سال جاری تاکنون سند مالکیت هزار و ۳۰۰ رقبه اخذ شده است و برنامه داریم امسال بیش از 16 هزار رقبه موقوفات را در استان سنددار کنیم.
وی تاکید کرد:  واقفان خیراندیش بخشی از اموال خود را در راه اسلام و اهل بیت وقف کردند و ما میراث‌دار نگاه بلند واقفان خیراندیش هستیم که باید این موقوفات را به نسل‌های بعدی جامعه تحویل دهیم و این امر نیازمند سنددار کردن اراضی وقفی است.
*تسریع در سنددار کردن اراضی وقفی مازندران
عباسعلی زارع مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه آماده برطرف کردن موانع پیش رو برای سنددار کردن اراضی وقفی استان هستیم، خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم نامه بین سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور وظیفه داریم اراضی وقفی استان را سنددار کنیم که این امر نیازمند همت دو دستگاه اجرایی استان می باشد.
وی با بیان اینکه فرهنگ وقف ریشه در مسائل اعتقادی دارد و اولین واقفان نیز ائمه اطهار (ع) بودند که مسلمانان با پیروی از امامان معصوم بخشی از اموال خود را وقف کردند، افزود: بیشتر موقوفات استان مازندران برای اهل بیت(ع) است و در این راستا همه ما برای تثبیت مالکیت اراضی وقفی وظیفه داریم.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران با اشاره به اینکه در گذشته برخی افراد سودجو به املاک و زمین‌های وقفی دست درازی کردند، تصریح کرد: طبق فرمایشات امام راحل موقوفات باید به اصل خود برگردند و در این راستا اوقاف و ثبت با یکدیگر همکاری می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار