اخبار سازمان اوقاف

جلسه کارگروه مشترک تثبیت مالکیت موقوفات مازندران برگزار شد

جلسه کارگروه مشترک تثبیت مالکیت موقوفات مازندران برگزار شد

جلسه کارگروه مشترک اداره کل اوقاف و امور خیریه و اداره کل ثبت اسناد و املاک مازندران در راستای تثبیت مالیکت اراضی وقفی استان برگزار شد.

 پنج شنبه 8 خرداد 1399   32  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در جلسه کارگروه مشترک ثبتی با مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران اظهار کرد: از تمامی کارکنان ادارات ثبت استان و مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران به جهت پیگیری احیای موقوفات و تثبیت و جانمایی موقوفات در سامانه GIS تلاش می کنند، قدردانی می کنم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گفت: جانمایی موقوفات در سامانه GIS طی سال جاری، شناسنامه دار کردن و تثبیت مالکیت موقوفات یکی از اصلی ترین برنامه های سازمان اوقاف است.
حیدری خاطرنشان کرد: در حال تلاش و پیگیری های مداوم و مستمر برای جانمایی موقوفات با همکاری اداره کل ثبت اسناد مازندران در این سامانه هستیم.

*سنددار کردن اراضی وقفی برنامه اداره‌کل ثبت مازندران در سال جاری
عباسعلی زارع  مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران نیز در این جلسه اظهار کرد: فرهنگ وقف ریشه در مسائل اعتقادی دارد و اولین واقفان نیز ائمه اطهار (ع) بودند که مسلمانان با پیروی از امامان معصوم بخشی از اموال خود را وقف کردند.
وی با بیان اینکه واقفان خیراندیش برای توسعه علمی، آموزشی، کمک به نیازمندان، ایتام و برای عزاداری شهادت امام حسین(ع) وقف کردند، افزود: واقفان نگاه بلندی به مسائل اعتقادی داشتند و باید تلاش کنیم نیات موقوفات زنده و پویا باشد.
زارع خاطرنشان کرد: در راستای تفاهم‌نامه مشترک بین سازمان اوقاف و سازمان ثبت اسناد تثبیت مالکیت و جانمایی موقوفات در سامانه GIS مازندران یکی از برنامه‌های اداره ثبت اسناد استان به‌شمار می‌رود و روسای ادارات ثبت باید نهایت همکاری را در راستای اجرای تفاهم نامه اوقاف و ثبت داشته باشند.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران عنوان کرد: در کنار اوقاف برای ثبت مالکیت اراضی وقفی استان هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار