اخبار سازمان اوقاف

باید از رویکرد اجتماعی بقاع متبرکه به نفع مردم بهره‌گیری کرد/ قدردانی از اقدامات اوقاف در مقابله با کرونا

باید از رویکرد اجتماعی بقاع متبرکه به نفع مردم بهره‌گیری کرد/ قدردانی از اقدامات اوقاف در مقابله با کرونا

نماینده ولی فقیه در مازندران با قدردانی از اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران در ضدعفونی کردن بقاع متبرکه و بهره‌گیری از ظرفیت خادمین امامزادگان در جهت تولید ماسک، گفت: در شرایط امروز جامعه باید از رویکرد اجتماعی بقاع متبرکه به نفع مردم بهره‌گیری کرد که این مسئله در استان مازندران در حال انجام است.

 سه شنبه 5 فروردین 1399   38  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از مازندران، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران در گفت‌وگویی با اشاره به ضرورت رعایت نکات بهداشتی در سطح جامعه اظهار کرد: مردم در این روزها برای قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا باید به هشدارهای ستاد ملی مبارزه با کرونا توجه و از حضور در تجمعات پرهیز کنند.
وی با بیان اینکه امروز بیشتر از روزهای دیگر نیازمند همدلی و اتحاد بین مردم و مسئولان هستیم تا ویروس کرونا از کشور ریشه‌کن شود افزود: کرونا با برگزاری تجمعات و حضور در اماکن شلوغ ریشه‌کن نمی‌شود بلکه باید با خانه‌نشینی و پرهیز از حضور در اجتماعات بر آن غلبه کرد.
نماینده ولی فقیه در مازندران با قدردانی از کادر درمانی کشور خاطرنشان کرد: در این روزها که کرونا جان بسیاری از مردم را به خطر انداخته مدافعان سلامت کشور اعم از پزشکان، پرستاران، بسیجیان و نیروهای خدماتی جانانه پای کار ایستاده‌اند و شبانه روز برای حفظ سلامتی هموطنان عزیز تلاش می‌کنند که این مسئله جای قدردانی دارد.
محمدی‌لائینی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تعطیلی اماکن مذهبی و خصوصا آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه افزود: مردم دیار علویان ثابت کردند پناهگاه خاندان اهل بیت(ع) هستند و در این روزها که کرونا جان مردم را به خطر انداخته با رعایت نکات بهداشتی و در خانه ماندن از حضور در اماکن عمومی خودداری می‌کنند و زمانی که خطر این ویروس برطرف شده است می‌توانند از ظرفیت‌های معنوی آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان همانند گذشته  بهره‌گیری کنند.
وی بیان کرد: در بعضی از زیارت نامه‌های ائمه معصومین(ع) از جمله حضرت محمد(ص) زیارت از راه بعید داریم که شهروندان عزیز بعد از اقامه نمازهای یومیه مانند سلام دادن به امام حسین(ع)، امام رضا(ع) و حضرت صاحب الزمان(عج) می‌توانند از راه دور امامزادگان واجب‌التعظیم را زیارت کنند و با قرائت قرآن و دعا برای مسلمانان حظ معنوی را داشته باشند.
امام جمعه ساری با تاکید بر اینکه بسته بودن مساجد و آستان مقدس امامزادگان به منزله عدم پخش اذان‌های یومیه از بلندگوها نیست، گفت: خادمین آستان مقدس امامزادگان و هیأت امنای مساجد باید توجه داشته باشند اذان‌های‌ یومیه به‌صورت مرتب از مساجد، بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان پخش شود.
محمدی‌لائینی با قدردانی از اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران در ضدعفونی کردن بقاع متبرکه و بهره‌گیری از ظرفیت خادمین امامزادگان در جهت تولید ماسک برای رزمندگان جبهه سلامت و مردم، گفت: در شرایط امروز جامعه باید از رویکرد اجتماعی بقاع متبرکه به نفع مردم بهره‌گیری کرد که این مسئله در استان مازندران در حال انجام است.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار