• امروز سه شنبه دوازدهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

زائران پس از نابودی ویروس کرونا به زیارت اماکن متبرکه بروند

زائران پس از نابودی ویروس کرونا به زیارت اماکن متبرکه بروند

استاندار مازندران گفت: امامزادگان و بقاع متبرکه ملجأ و پناهگاه معنوی مردم هستند و نباید در چنین شرایطی اقدامات به‌گونه‌ای رقم بخورد که به سلامت مردم آسیب وارد شود و شهروندان می‌توانند پس از نابودی ویروس کرونا از ظرفیت‌های معنوی اماکن متبرکه استفاده کنند.

 پنج شنبه 29 اسفند 1398   11  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان مازندران، احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران در گفت و گویی بر لزوم رعایت بهداشت فردی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در استان تاکید کرد و افزود: شکست دادن ویروس منحوس کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس به همراهی وهمکاری گسترده مردم نیاز دارد لذا براساس تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا از مردم می‌خواهیم در خانه بمانند و از حضور در اجتماعات وتجمع  دربقاع متبرکه و اماکن مذهبی خودداری کنند.

وی تصریح کرد: امسال به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا برنامه‌های نوروزی و ویژه برنامه سال تحویل در بقاع متبرکه استان برگزار نمی‌شود و جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در استان در هیچ یک از هتل‌ها، سوئیت‌ها و زائرسراها برنامه‌ای برای اسکان مسافران نوروزی نداریم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه تمهیدات و اقدامات مهمی را برای سلامت همه مردم جامعه اتخاذ کرده است، افزود: با رفتارهای صحیح و دوری از اجتماع کردن، زمینه را برای خدمت رسانی فعالان این عرصه فراهم کنیم و با ماندن در خانه جلوی شیوع کرونا را بگیریم.

حسین زادگان افزود: در ایام نوروز با گوش فرادادن به پیام ها و دستورالعمل های نهادهای بهداشتی و درمانی، انتظامی، امدادی، خدماتی و همراهی با ستاد مدیریت پیشگیری و کنترل ویروس کرونای استان و شهرستان ها بویژه رعایت بهداشت و عدم رفت و آمدهای غیرضروری خصوصا در کانون های پرجمعیت، زمینه را برای قطع زنجیره انتقال این ویروس در جامعه فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شیوع بیماری کرونا سبب شده رعایت اصول اساسی بهداشت فردی و اجتماعی در اولویت باشد به همین دلیل تجمع در مکان‌های عمومی، خلاف این اصول است.

استاندار مازندران گفت: به مدیران بقاع متبرکه و روسای ادارات اوقاف شهرستان‌ها تاکید شده ضدعفونی اماکن، حفظ بهداشت و تامین مایحتاج بهداشتی به خوبی انجام شود.

حسین زادگان افزود: امامزادگان و بقاع متبرکه ملجأ و پناهگاه معنوی مردم هستند و نباید در چنین شرایطی اقدامات به‌گونه‌ای رقم بخورد که به سلامت مردم آسیب وارد شود و شهروندان می‌توانند پس از نابودی ویروس کرونا از ظرفیت‌های معنوی اماکن متبرکه استفاده کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار