اخبار سازمان اوقاف

انعقاد بیش از 18 هزار سند اجاره موقوفات در مازندران

انعقاد بیش از 18 هزار سند اجاره موقوفات در مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: طی سال جاری سند اجاره 18هزار و 345 رقبه موقوفات در مازندران تنظیم اولیه و تمدید شده است.

 دوشنبه 5 اسفند 1398   87  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی با بیان اینکه اجرای امینانه نیت واقف بستگی به پرداخت حق و حقوق وقف توسط مستاجران و متصرفان قانونی موقوفات است، اظهار کرد: افراد و خانواده‌هایی که در املاک موقوفه زندگی می‌کنند و بر وقف بودن آن اطلاع دارند از نظر شرعی و قانونی باید حق و حقوق وقف را پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه انعقاد قرارداد اجاره با مستاجران موقوفات موجب احیای وقف و نیت واقف می‌شود، افزود: کسانی که حق و حقوق موقوفات را پرداخت کنند در ثواب آن شریک خواهند شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه مجموعه اوقاف در تلاش است حق و حقوق موقوفات احیا و عواید آن به جامعه برگردد، تصریح کرد: طی سال جاری سند اجاره 18هزار و 345رقبه موقوفات در استان مازندران تنظیم و تمدید شد.

حیدری خاطرنشان کرد: از مجموع 18 هزار و 345رقبه تنظیم و تمدید سند اجارات،  تعداد 4 هزار و 270 سند مربوط به اجاره اولیه و تعداد 14 هزار و 75 آن مربوط به تمدید اسناد اجاره است.

وی با بیان اینکه اوقاف غیر از نیت واقف نمی‌تواند عواید موقوفات را هزینه کند، افزود: تمامی درآمد موقوفات بر اساس نظر واقف در وقف‌نامه هزینه می‌شود که برگزاری مراسم‌های مختلف در طول سال و کمک به اقشار مختلف جامعه از نمونه‌های بارز آن است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار