اخبار سازمان اوقاف

برخورد قضائی در انتظار موقوفه‌خواران/ مردم امانتدار موقوفات هستند

برخورد قضائی در انتظار موقوفه‌خواران/ مردم امانتدار موقوفات هستند

معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه مردم امانتدار وقف هستند و بهترین حافظ موقوفات به‌شمار می‌روند، گفت: اگر فرد سودجو و موقوفه‌خوار به اموال و اراضی وقفی دست‌درازی کند بر اساس قانون با آن متخلف برخورد می‌شود.

 سه شنبه 26 آذر 1398   67  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام امرالله حسنی‌نیا معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: حدود 40 درصد پلاک‌های موقوفات کشور فاقد سند مالکیت هستند.
وی افزود: با اهتمامی که مدیران سازمان اوقاف دارند و با توجه به تاکیدات ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه که منجر به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین روسای دو سازمان ثبت اسناد و سازمان اوقاف شده است، در تلاش هستیم طی 2سال آینده تمامی رقبات وقفی کشور را سنددار کنیم.
معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: 2میلیون و 400 هزار رقبه موقوفات در کشور وجود دارد که 40 درصد آن فاقد سند مالکیت است.
حسنی‌نیا با اشاره به اینکه اکثر عموم مردم معتقد به وقف هستند و اقدام به پرداخت حق و حقوق موقوفات می‌کنند، تصریح کرد: اگر موقوفه‌ای در کشور از حالت وقفیت خارج شود از طریق محاکم قضائی جلوی آنها گرفته می‌شود.
وی با بیان اینکه مردم ما امانتدار وقف هستند و بهترین حافظ موقوفات به‌شمار می‌روند، گفت: اگر فرد سودجو و موقوفه‌خوار به اموال و اراضی وقفی دست‌درازی کند بر اساس قانون با آن متخلف برخورد می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار