• امروز دوشنبه هفنم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت گردشگری مذهبی بقاع متبرکه در ساری

ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت گردشگری مذهبی بقاع متبرکه در ساری

حجت الاسلام سلطانی با بیان اینکه بقاع متبرکه ساری باید به قطب برگزاری محافل فرهنگی مذهبی تبدیل شوند، گفت: بقاع متبرکه در کنار ظرفیت فرهنگی، دارای ظرفیت عظیم گردشگری هستند که باید از این فرصت بهره گیری کرد.

 شنبه 22 تیر 1398   55  0      


به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شهرستان ساری، حجت الاسلام« علی سلطانی» رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مرکز مازندران امروز (22 تیرماه) در همایش بزرگداشت امامزادگان این شهرستان در امامزاده سید محمد (علیه السلام) شهر فرح آباد با اشاره به وجود ۲۵۶​ بقعه متبرکه و امامزاده در مرکز مازندران گفت: شهرستان ساری از نظر وجود تعداد امامزادگان و بقعه متبرکه رتبه نخست استان را دارد.
وی با بیان اینکه تعداد امامزادگان شهرستان ساری از تعداد بقعه متبرکه برخی استان های کشور بیشتر است، بیان کرد: مردم ساری و استان مازندران از گذشته میزبان خاندان اهل بیت بودند و بخاطر همین به این استان دیار علویان می گویند.

 

سلطانی با بیان اینکه آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه باید از نظر ساختمان فیزیکی در بهترین شرایط قرار داشته باشند، تصریح کرد: احداث ساختمان بقاع متبرکه آبروی فرهنگی آن شهر و منطقه می شود.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ساری بر ضرورت توجه به تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تاکید کرد و افزود: مقام معظم رهبری فرمودند امامزادگان باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند و در همین راستا در هر منطقه از شهر و روستاها که امامزاده ای مدفون است با کمک مردم به دنبال احداث ساختمان و یا مرمت بقعه متبرکه هستیم تا مردم از فضای معنوی آن بهره گیری کنند.

 

این مسئول با بیان اینکه بقاع متبرکه ساری باید به قطب برگزاری محافل فرهنگی مذهبی تبدیل شوند، خاطرنشان کرد: بقاع متبرکه در کنار ظرفیت فرهنگی، دارای ظرفیت عظیم گردشگری هستند که باید از این فرصت بهره گیری کرد.

 

سطلانی شهر فرح آباد را یکی از شهرهای گردشگری استان دانست و بیان کرد: باید از ظرفیت گردشگری شهر فرح آباد برای رونق گردشگری مذهبی در آستان مقدس امامزاده محمد (علیه السلام) این شهر استفاده کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار