اخبار سازمان اوقاف

توزیع یکصد سبد کالا از محل عواید موقوفه علی مفیدیان در ساری

توزیع یکصد سبد کالا از محل عواید موقوفه علی مفیدیان در ساری

در راستای اجرای طرح افق یکصد سبد کالا از محل عواید موقوفه علی مفیدیان در ساری توزیع شد.

 سه شنبه 24 اردیبهشت 1398   149  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران،حجت الاسلام حیدری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در مراسم ضیافت افطاری و توزیع سبد کالا  در امامزاده عباس(ع) ساری گفت: از محل عواید موقوفه حاج علی مفیدیان تعداد 100 سبد کالا و اقلام غذایی در شهرستان ساری توزیع شد.
وی افزود: مرحوم حاج علی مفیدیان در تاریخ 14 اردیبهشت 1348 هجری شمسی  بخشی از اموال خود در خیابان فرهنگ ساری را وقف بر افطار و سحر در ماه مبارک رمضان و خیرات و مبرات نمود.
حجت الاسلام حیدری ادامه داد: رویکرد طرح افق، رویکرد اجتماعی، فرهنگی و مذهبی است که با خدمات رسانی بیشتر به مردم، تبلیغ کار فرهنگی صورت می‌گیرد.
وی هدف از اجرای این طرح را ارائه خدمات اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی بیان کرد و افزود: در طرح افق، از سوی امامزادگان شاخص سبد کالا بین نیازمندان مجاور به صورت مستمر، توزیع می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به اینکه هزینه و درآمد بقاع متبرکه باید در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی بر اساس نیات واقفان پیش رود، تصریح کرد: این یک متد جدید است و راهبری جدید اوقاف نیز عملیاتی کردن همین موضوع بوده و ناظر به این موضوع است.
حجت الاسلام حیدری با اشاره به اجرای طرح  افق در  بقاع متبرکه گفت: در قالب این طرح بقاع متبرکه باید در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش تأثیرگذار داشته باشند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: طرح جامع افق که همان پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی و قرآنی است با جانمایی و واسپاری به تشکل‌های شاخص اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: تهیه پیوست‌های خدماتی، درمانی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی و… جز ضرورت‌های فعالیت تشکل‌ها در بقاع متبرکه است
وی ادامه داد: اداره کل  اوقاف  و امور خیریه استان تلاش دارد تا کمک به نیازمندان باعزت نفس و کرامت انسانی همراه باشد و نباید فقر موجب تضعیف شخصیت انسان‌ها شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار