• امروز پنج شنبه بیست و هفنم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

برگزاری محافل جزءخوانی قرآن در امامزادگان شاخص مازندران

برگزاری محافل جزءخوانی قرآن در امامزادگان شاخص مازندران

محافل انس با قرآن کریم و جزءخوانی در راستای طرح ضیافت الهی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص استان برگزار می شود.

 پنج شنبه 19 اردیبهشت 1398   28  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: مردم علوی و ولایتمدار مازندران همه ساله به صورت خودجوش و داوطلبانه اقدام به برگزاری محافل انس با قرآن کریم در جوار بقاع متبرکه می کنند.
وی با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای طرح ضیافت الهی در آستان مبارکه امامزادگان و بقاع متبرکه اقدام به برگزاری مراسم جزءخوانی و محافل انس با قرآن کریم می کند، افزود: جامعه و نظام ما قرآنی و انقلابی است و از این رو برپایی محافل انس با قرآن کریم مورد استقبال مردم و روزه داران قرار می گیرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بکارگیری جوانان در برپایی محافل انس با قرآن کریم را موجب تشویق و گرایش بیشتر آنها به تلاوت کلام وحی دانست و گفت :اوقاف در راستای طرح ضیافت الهی اقدام به بهره گیری از جوانان و نوجوانان در محافل انس با قرآن کریم می کند.
آطرح ضیافت الهی در 350 بقعه مازندران اجرا می شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، با گرامیداشت فرا رسیدن ماه رمضان گفت: طرح ضیافت الهی در 350 بقعه و امامزاده شاخص استان اجرا می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه معنویت مردم در ماه مبارک رمضان بیشتر می شود افزود: یکی از فرصتهایی که خداوند برای کسب ارزشها و معنویات الهی فراهم کرده تا قدمها مثمر ثمر باشد، ماه مبارک رمضان است.
حجت الاسلام حیدری تصریح کرد: با توجه به هجمه های گسترده دشمن در مقابل جوانان و هزینه های گزافی که در این زمینه می کند لازم است دستگاههای فرهنگی برنامه ریزی هدفمند و منظمی داشته باشند تا مردم بتوانند از ظرفیتها به خوبی استفاده کنند و اگر خواستار تقویت باورهای دینی مردم و ایجاد فضای دینی هستیم بایداز فرصتهای ماه رمضان به بهترین شکل استفاده کنیم.
وی اولین قدم در این راه را غبار روبی بقاع متبرکه و مساجد اعلام کرد و گفت: انجام برنامه های مختلف فرهنگی در این طرح از جمله اقدامات طرح ضیافت الهی است.
حجت الاسلام حیدری برگزاری  ترتیل و تفسیر قرآن کریم، تبیین اصول و مکتب امام راحل و دفاع از اندیشه های ناب امام، مناجات با خدا، شش روز ترتیل همراه با قاری مصری در سراسر استان را از برنامه های فرهنگی ضیافت الهی در ماه رمضان نام برد.
مدیرکل  اوقاف و امور خیریه مازندران از اعزام ۳۵۰ روحانی بومی و اعزامی از قم در ماه مبارک رمضان به امامزدگان شاخص استان خبر داد و به غبار روبی امامزادگان شاخص تا قبل از آغاز ضیافت الهی اشاره کرد و گفت: در ماه مبارک رمضان ۳۵۰ روحانی بومی، اعزامی از قم و روحانی‌های مستقر در بقعه‌های متبرکه که به اجرای برنامه فرهنگی و قرانی مشغول هستند اعزام شدند.
وی به ترتیل خوانی در ماه مبارک رمضان نیز اشاره کرد و افزود: در این مدت برنامه ترتیل خوانی قرآن کریم در ۵۰ بقعه استان اجرا می‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: برای نخستین بار مفسران قرآنی که در سطح‌های حوزه بین المللی حضور دارند در سه شهر استان به تفسیر قرآن کریم می‌پردازند.
حجت‌الاسلام حیدری افزود: برنامه تفسیر قرآن کریم امسال در امامزاده قاسم بابل، امامزاده عباس ساری و امامزاده ابراهیم بابلسر اجرا می‌شود.
وی گفت: خیمه‌های معرفت در ماه مبارک رمضان امسال با هدف پاسخ به شبهات دینی، احکام، مباحث روز و مشاوره خانواده در ۵۰ بقعه متبرکه استان برپا می‌شود.
حجت الاسلام حیدری افزود: طرح ضیافت افطاری ساده ماه مبارک رمضان و برنامه‌های موقوفه‌های وقفی با نیت ماه رمضان و افطار دهی نیز امسال در امامزادگان استان اجرا می‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: هزار و ۳۶۱ امامزاده در دیار علویان وجود دارد که از این تعداد، ۳۰۰ امامزاده شاخص هستند.
حجت‌الاسلام حیدری افزود: داره اوقاف و امور خیریه مازندران در ماه ضیافت الهی به اجرای برنامه‌های مختلف نظیر ترتیل خوانی کلام وحی، توزیع سبد کالا بین نیازمندان، افطاردهی از محل درآمد موقوفات با این نیت، برپایی خیمه معرفت، اجرای سفره‌های آسمانی، ختم کلام وحی و توزیع ادعیه می‌پردازد.
وی  برگزاری نشست صنفی وقف با اصناف مختلف، ویژه برنامه شبهای قدر، مراسم میلاد امام حسن مجتبی(ع)، مراسم وفات حضرت خدیجه(س)، مراسم ارتحال حضرت امام (ره)،  اقامه نماز جماعت و اقامه نماز عید فطر  در امامزادگان و حضور اصحاب وقف و بقاع متبرکه در راهپیمایی روز قدس را از دیگر برنامه های طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان برشمرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار