• امروز سه شنبه چهارم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

جشن میلاد امام سجاد (ع) در300 امامزاده و بقعه متبرکه مازندران

جشن میلاد امام سجاد (ع) در300 امامزاده و بقعه متبرکه مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: جشن میلاد امام چهارم، امام سجاد(ع) در 300 امامزاده و بقعه متبرکه استان برگزار می شود.

 چهارشنبه 21 فروردین 1398   23  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی اظهار داشت: این مراسم در شب و روز ولادت امام سجاد (ع) با حضور اقشار مختلف مردم در بقاع متبرکه برگزار خواهد شد.
وی با بیان این که برنامه های متعدد و جذابی در نظر گرفته شده است تا این جشن با شکوه هرچه بیشتر برگزار شود، اظهار داشت: ایستگاه های صلواتی نیز در این روز به مردم خدمت رسانی خواهند کرد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صحیفه سجادیه که نیایش‌های حضرت سجاد (ع) را در بر دارد و شمال 75 دعاست، اظهار کرد: دعاهای صحیفه که در ظاهر جهت راز و نیاز با خداست، در واقع صحبت های امام با شیعیان و مبارزات سیاسی آن امام بزرگوار است و بینش سیاسی امام و موقعیت و شرایطی که امام سجاد در آن حضور داستند را در نیایش های این کتاب می توان یافت و حقایق و معارف اسلامی، قوانین شرعی و مسائل اجتماعی از دیگر موضوعات صحیفه سجادیه است.
حجت الاسلام حیدری مهم ترين اقدامات امام  سجاد(ع را تداوم بخشي و تفسير درست حادثه عاشورا و جلوگيري از تحريف آن، پرورش رهبر آينده امت اسلامي امام باقر عليه السلام،نشر معارف قرآن و فرهنگ اسلام در قالب دعا و نيايش، نظارت و هدايت انديشمندان و فقها جامعه اسلامي،حمايت سياسي، مادي و معنوي از بردگان به عنوان مظلوم ترين گروههاي اجتماعي و تلاش براي هدايت و آزادي آنان برشمرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار