• امروز سه شنبه چهارم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

برگزاری مسابقات بین المللی قرآن بازگو کننده عمق توجه انقلاب اسلامی به مفاهیم این کتاب آسمانی است

برگزاری مسابقات بین المللی قرآن بازگو کننده عمق توجه انقلاب اسلامی به مفاهیم این کتاب آسمانی است

یکی از چهره های سرشناس دوران دفاع مقدس گفت: حضور قاریان بین المللی در مسابقات بین المللی قرآن کریم که همه ساله در کشورمان برگزار می شود، نشان دهنده راه قرآنی انقلاب اسلامی و عمق توجه آن به مفاهیم این کتاب آسمانی است.

 شنبه 17 فروردین 1398   29  0      

سردار علی فضلی جانشین سابق رئیس سازمان بسیج مستضعفین و فرمانده لشکر سیدالشهدا در دوران دفاع مقدس در گفت و گو با ستاد خبری سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات قرآن کریم، عمق تمرکز و توجه انقلاب اسلامی به مفاهیم قرآن کریم را بازگو می کند، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران از آغازین روزهای پیروزی اش تا به امروز، تلاش گسترده ای در ترویج فرهنگ قرآنی و انتقال مفاهیم قرآن کریم در سطح جامعه از طرق مختلف داشته است که می توان به اهتمام به هنر، برگزاری کلاس های آموزشی قرآن کریم، ساخت فیلم و سریال، آموزش تلاوت قرآن کریم در طول مقاطع تحصیلی و ... در جهت آشنایی نسل جوان  با این کتاب آسمانی و الهی اشاره کرد.
وی ادامه داد: قرآن کریم سرشار از آموزه های دینی برای بشر محسوب می شود و وجود قصه های زیبای قرآنی، اثرگذاری خاصی به انتقال مفاهیم قرآنی و جذابیت آن بخشیده است و یقینا عمل به قرآن کریم، باعث سعادت دنیوی و اخروی می شود.
سردار فضلی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم باعث ایجاد انگیزه در جوانان برای پیوند خوردن با قرآن کریم می شود، گفت: برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم می تواند باعث شناساندن فرهنگ قرآنی و علاقمند کردن نسل جوان به این کتاب آسمانی شود و از طرفی دیگر باث شکوفایی استعدادهای کشورمان در زمینه قرآن کریم در رشته های تلاوت و حفظ و... است .حضور قاریان بین المللی در این دوره از مسابقات که همه ساله در کشورمان برگزار می شود، نشان دهنده راه قرآنی انقلاب اسلامی است.
چهره شاخص دوران دفاع مقدس در پایان با بیان اینکه جهاد در راه خدا، یکی از مفاهیم قرآنی است ، تصریح کرد: جوانان انقلابی و مومن کشورمان در طول دوران دفاع مقدس به  جهاد در راه خدا جامه عمل پوشاندند. اگر می بینیم شهدا از جان و مال خود گذشتند و در راه خدا جهاد کردند تا باعث پیروزی کشورمان در دوران دفاع مقدس شوند، دلیلش حفظ اسلام و قرآن و عمل به آن بوده است چرا که شهدا می دانستند در شرایطی که دشمن به ناحق، در فکر تجاوز به خاک کشورمان بود، تکلیف ایجاد می کرد که جهاد کنند و نگذارند که راه اسلام و قرآن کریم به بی راهه کشیده شود و در مقابل استکبارجهانی ایستادند و در نهایت به پیروزی رسیدند و شهادت را برای خود برگزیدند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مسابقات بین المللی قرآن می توانید به صفحه مجازی قرآن پرس رجوع کنید؛
https://www.instagram.com/quranpress
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار