• امروز سه شنبه چهارم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

حیدری خبر داد: کمک اوقاف به سیل‌زدگان از محل خیرات مردمی

حیدری خبر داد: کمک اوقاف به سیل‌زدگان از محل خیرات مردمی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به تشکیل قرارگاه اوقاف برای کمک به سیل‌زدگان گفت: کمک به سیل‌زدگان از محل خیراتی که مانعی نداشته باشد صورت می‌گیرد که در این راستا 5 هزار اقلام غذایی را تهیه کردیم در اختیار سیل‌زدگان قرار دادیم.

 یک شنبه 11 فروردین 1398   52  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری اظهار کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران هرساله ویژه برنامه‌ای را با عنوان آرامش بهاری دارد که از 28 اسفندماه شروع به خدمات‌دهی می‌کند.

وی با بیان اینکه هزار و 361 امامزاده در سطح استان داریم و در برخی از آنها به دلیل عدم ظرفیت طرح آرامش بهاری اجرا نمی‌شود، گفت: 300 بقاع متبرکه این طرح اجرا می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران اضافه کرد: تعدادی از بقاع متبرکه ما زائرسرا و سوئیت دارند که در طرح آرامش بهاری امکان اسکان مسافران و زائرین  را دارد.

وی به برگزاری طرح خیمه معرفت اشاره کرد و افزود: با اعزام مبلغ اقدام به برگزاری غرفه‌هایی برای کودکان  و حضور کارشناسان دینی در خیمه‌های معرفت داریم.

حیدری با بیان اینکه اوقاف تعطیلات ندارد و در ایام نوروز فعالیت‌های این سازمان دوچندان می‌شود، ادامه داد: 50 مسجد بین راهی را سامان‌دهی کردیم و از سال گذشته برنامه‌ها را مطلوب‌تر برنامه‌ریزی کردیم تا بتوانیم خدمات‌دهی بهتری را به مسافران و هم‌استانی‌ها دهیم.

وی تعداد اسکان زائران را بیش از 16 هزار نفر اعلام کرد و افزود:  از 27 اسفندماه سال گذشته تا 9 فروردین ماه امسال  411 هزار زائر در امامزاده‌ها حضور پیدا کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران اظهار کرد: اوقاف با محل درآمد در سطح بقاع متبرکه دارد اقدام به برگزاری برنامه‌های نوروزی می‌کند و از هیچ نهادی هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

این مسؤول بیان کرد: سیل اخیر باعث شد وظیفه همه مردم را بیشتر کند و ما هم در نهادی اقدام به فعالیت می‌کنیم که در کنار ستاد بحران و سایر نهادها از همان زمان اولیه حضور پیدا کردیم و اقدام به تشکیل قرارگاه کردیم.

حیدری خاطرنشان کرد: از محل خیرات که مانعی نداشته باشد کمک به مردم سیل‌زده کردیم و در این راستا 5 هزار اقلام غذایی را تهیه کردیم در اختیار سیل‌زدگان قرار دادیم.

وی ادامه داد: در وقوع سیل امامزاده‌ها آسیب زیادی دیدند اما تاکنون گزارش‌های کامل به اوقاف ارسال نشده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران اظهار کرد: دشمن به دنبال این است بین مردم و مسؤولان فاصله ایجاد کند و متاسفانه برخی در این طرح می‌دمند و شاهد بودیم مسؤولان در سیل اخیر حضور داشتند و امیدواریم قول‌هایی که دادند عملی شود و این را هم باید بدانیم کار دشمن دشمنی کردن است.

این مسؤول ادامه داد: در مازندران هیاهوی دشمن برملا شد و همه ترفندهای آنان خنثی شد و مسؤولان در سیل پای کار بودند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار