اخبار سازمان اوقاف

صدور ۶ هزار مفاصاحساب برای موقوفات در مازندران

صدور ۶ هزار مفاصاحساب برای موقوفات در مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: طی سال جاری بیش از ۶ هزار مفاصاحساب برای موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی توسط اداره تحقیق اداره کل اوقاف مازندران صادر شده است.

 سه شنبه 6 آذر 1397   206  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه موقوفات به دو صورت مدیریت می شود، اظهار کرد: بخشی از موقوفات دارای متولی است یعنی واقف هنگام انجام وقف برای موقوفه خود متولی انتخاب کرده که امور جاری و اجرای نیت آن توسط واقف انجام می شود.


وی بیان کرد: در بخش دیگر نیز سازمان اوقاف اداره موقوفات را برعهده دارد که نسبت به وقف نامه اقدام به اجرای نیت واقف می کند که تمامی درآمدها و هزینه ها در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه قابل مشاهده است.


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه اوقاف بر فعالیت متولیان موقوفات نظارت دارد و تمامی اسناد و هزینه های آنها را مورد بررسی قرار می دهد، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 750 فقره مفاصاحساب برای موقوفات غیرمتصرفی یعنی برای موقوفاتی که در اختیار متولی است، صادر شد.


حجت الاسلام حیدری عنوان کرد: طی سال جاری نیز 5 هزار و 300 فقره مفاصاحساب برای موقوفات متصرفی که در اختیار اوقاف مازندران است، صادر شده که در این راستا تمامی اسناد و هزینه های موقوفات مورد بررسی قرار گرفته است.


وی از تحقیق و بررسی بخش درآمدی 12 موقوفه در مازندران خبر داد و گفت: در این راستا تمامی ارزش‌گذاری شده موقوفات و بحث درآمدی و هزینه موقوفات در راستای اجرای نیت واقف مورد بررسی قرار می گیرد تا در اجرای امینانه نیت واقف انحرافی صورت نگیرد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار