• امروز سه شنبه چهارم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

بیش از 22 میلیارد ریال  هزینه اوقاف مازندران  در ماه محرم

بیش از 22 میلیارد ریال هزینه اوقاف مازندران در ماه محرم

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت:در محرم امسال بیش از 22 میلیارد ریال از محل نیات واقفین در اطعام و عزاداری امام حسین(ع) در محرم هزینه شده است.

 سه شنبه 10 مهر 1397   108  0      

به گزارش خبرگزاری مازندسیما ، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران: محرم 97 بیش از 22 میلیارد ریال از محل نیات واقفین در اطعام و عزاداری امام حسین(ع) در محرم هزینه شده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه بیش از ۷۴ درصد موقوفات مازندران مرتبط با عزاداری حضرت سیدالشهداء(ع) است مردم نقش مهمی در این مراسمات دارند افزود : طبق نظر همه مراجع هر گونه تصرف در املاک موقوفه بدون اذن متولی شرعی حکم غصب را دارد.
وی با بیان اینکه مردم مازندران نسبت به مبانی دینی اعتقاد راسخ دارند، افزود: ما به مردم اعتماد داریم چنانچه مردم آگاهی کافی در حوزه وقف داشته باشند نسبت به پرداخت حقوق موقوفه اقدام خواهند کرد.
حیدری با اشاره به اینکه در استان مازندران بیش از ۸۰۰۰ مکان مذهبی از جمله مسجد، امامزاده ، حسینیه، تکیه و .. وجود دارد که عزاداری حضرت سید الشهداء (ع) در قالب سوگواره بصیرت عاشورایی همراه با اطعام دهی و برنامه های فرهنگی اقامه شدند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار