• امروز سه شنبه بیست و نهم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

اهتزاز پرچم سالار شهیدان بر فراز استان علویان

اهتزاز پرچم سالار شهیدان بر فراز استان علویان

به منظور فرارسیدن ماه خون بر شمشیر، محرم‌الحرام با هماهنگی اوقاف و امور خیریه آمل، هئیت امنا و خادمان افتخاری امام‌زاده ابراهیم(ع) در فراز بارگاه این امام‌زاده شهرستان آمل به اهتزاز درآمد.

 چهارشنبه 21 شهریور 1397   18  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، با هماهنگی اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل و همت هیئت امنا و خادمان افتخاری امام‌زاده ابراهیم(ع) این شهرستان به منظور فرا رسیدن ماه محرم الحرام، ماه خون بر شمشیر پرچم مشکی امام حسین(ع) در این امام‌زاده به اهتزاز درآمد.
مراسم اهتزاز پرچم امام حسین(ع) با حضور مداحان اهل بیت از میدان 17 شهریور آغاز شد که با استقبال پرشور مردم شهیدپرور و ولایت‌مدار شهرستان آمل روبرو شد.
خادمان افتخاری آستانه مقدس امام‌زاده ابراهیم(ع) با ورود این پرچم با در دست داشتن چلچراغ‌ها به استقبال پرچم مشکی امام حسین(ع) رفتند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل با بیان اینکه دانشگاه امام حسین(ع) دانشجو می‌پذیرد، بیان کرد: این دانشگاه هر سال اول ماه قمری یعنی ماه محرم دانشجو می‌پذیرد و هر کس نمره بالایی بگیرد رتبه خوبی را کسب می‌کند.
حجت الاسلام محمدهادی بهرامی افزود: به منظور فرارسیدن ماه محرم با همت هیئت امنا و خادمان افتخاری امام‌زاده ابراهیم(ع) پرچم مشکی امام حسین(ع) بر فراز گنبد بارگاه این امام‌زاده به اهتزاز درآمد.
وی خاطرنشان کرد: این پرچم به دست خادمان و مداحان اهل بیت(ع) این شهرستان از میدان 17 شهریور آمل آغاز شد که با استقبال پرشور مردم روبرو شد.
امام‌زاده ابراهیم(ع) یکی از دو امام‌زاده معروف شهر آمل و از امام‌زادگان متبرک و خاص ایران است، نسب این امام‌زادگان والا مقام بنا بر قول مشهور به حضرت موسی الکاظم(ع) می‌رسد و به قولی نسب ایشان به امام سجاد(ع) بر می‌گردد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار