• امروز سه شنبه بیست و نهم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

تاکید برآمادگی امامزادگان و بقاع متبرکه آمل در عزاداری ماه محرم

تاکید برآمادگی امامزادگان و بقاع متبرکه آمل در عزاداری ماه محرم

رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل بر آمادگی امامزادگان و بقاع متبرکه در برگزاری عزاداری ماه محرم در این شهرستان تاکید کرد.

 چهارشنبه 21 شهریور 1397   28  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، حجت الاسلام محمد هادی بهرامی رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل برگزاری هر چه باشکوه‌تر برنامه‌های عزاداری ایام محرم در بقاع متبرکه این شهرستان را مورد تاکید قرارداد و گفت: برنامه‌های سوگواره بصیرت عاشورایی در امامزادگان و بقاع متبرکه این شهرستان برگزار می‌شود تا ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان و خاندان عصمت و طهارت نشان داده می شود.
وی افزود: بیش از ۷۰ درصد موقوفات این شهرستان با نیت عزاداری امام حسین (ع) وقف شده است.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل گفت: مدیحه سرایی، سلسله نشست‌های تبیین حماسه امام حسین (ع)، برگزاری همایش‌های مختلف، استقبال از دسته جات عزاداری، سیاه پوش کردن بقاع و امامزادگان، قرائت زیارت عاشورا از شب اول محرم تا اربعین حسینی، توزیع بسته‌های فرهنگی بین عزاداران و برپایی خیمه معرفت از جمله برنامه‌های ایام محرم در بقاع متبرکه است.
بهرامی افزود: در اولین روز جمعه ماه محرم مراسم باشکوه جهانی شیرخوارگان حسینی با حضور بانوان به همراه خردسالانشان در بقاع شاخص برگزار می‌شود.
حجت الاسلام بهرامی از برگزاری مراسم معنوی سوگواره احلی من العسل برای جوانان و نوجوانان با همکاری اداره آموزش و پرورش در بقاع شاخص شهرستان خبرداد.
وی افزود: بهره گیری از فرهنگ عاشورایی زندگی انسان را در مسیر تعالی قرار می‌دهد که می‌توانیم با استعانت از آن در مسیر خوبی‌ها قرار گیریم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار