• امروز سه شنبه بیست و نهم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

74 درصد موقوفات مازندران مربوط به محرم و صفر است

74 درصد موقوفات مازندران مربوط به محرم و صفر است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: 74 درصد موقوفات مازندران مربوط به محرم و صفر است

 سه شنبه 20 شهریور 1397   39  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی ، مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: در استان مازندران بیش از 8000 مکان مذهبی از جمله مسجد، امامزاده ، حسینیه، تکیه و .. وجود دارد که عزاداری حضرت سید الشهداء (ع)  در قالب سوگواره بصیرت عاشورایی همراه با اطعام دهی و برنامه های فرهنگی اقامه می شود.
وی افزود: با عنایت به اینکه موقوفات مازندران بیش از 74 درصد مرتبط با عزاداری حضرت سیدالشهداء(ع) است مردم نقش مهمی در این مراسمات دارند لذا از همه خطبا درخواست می شود با توجه به هجمه های گسترده شبکه های معاند در فضا های مختلف مجازی، فلسفه شهادت امام حسین(ع) را عنوان نمایند.
حجت الاسلام حیدری تصریح کرد: مداحان و ذاکران هم از اشعار سبک و بی محتوا پرهیز نموده و هیات های عزاداری از شمائل و علامت ها که ساخت دشمنان اسلام از جمله انگلیس و صهیونیست است جدا خودداری نمایند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران خواستار شد، عاشقان امام حسین(ع) در هنگام دسته روی مراقبت کنند که صدای بلندگوها موجب آزار و اذیت مردم نشود.
وی گفت :امید واریم عزاداری داشته باشیم که درشانیت امام حسین (ع)  بوده و رضای خدا و حضرت امام عصر(عج) را به همراه داشته باشد.
*طرح بصیرت عاشورایی در 300 امامزاده مازندران اجرا می شود
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران  در بخش دیگری از سخنان خود گفت : محرم امسال طرح بصیرت عاشورایی در قالب سوگواره  بصیرت عاشورایی به همراه برنامه های شاخص دینی و مذهبی در 300 بقعه امامزاده های استان برگزار می شود .
،حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی با بیان اینکه آگاه سازی مردم و جلوگیری از ورود و ترویج بدعت ها به عزاداری‌ ها و مجالس عزاداری امام حسین (ع) ، ترویج فرهنگ و انتقال پیام عاشورا در جوار بقاع متبرکه، امامزادگان، حسینیه ها، تکایا و موقوفات را از اهداف اجرای این طرح برشمرد .
وی ادامه داد : برنامه های لبیک یا حسین ، احلی من العسل ویژه دانش آموزان ، شیرخوارگان حسینی، رهروان زینبی ویژه بانوان ، نماز ظهر عاشورا در قالب طرح سوگواره بصیرت عاشورایی تدوین شده است .
مدیر کل اوقاف مازندران افزود: طرح سوگواره بصیرت عاشورایی از محل درآمد موقوفات منطبق و در راستای اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش اجرا می شود.
وی گفت : طرح سوگواره بصیرت عاشورایی از 19 شهریور در سه مرحله دهه اول، دهه دوم و دهه سوم محرم با برنامه مختلف فرهنگی و مذهبی اجرا می شود.
حیدری با اشاره به وجود 14 هزار موقوفه در مازندران افزود : نیت 70 درصد موقوفات این استان ، عزاداری و اطعام دهی در ایام محرم استوی اضافه کرد : هر چند تعدد موقوفات از جمله موارد خوشایند به شمار می رود اما فراوانی نیت واقف در یک مورد را باید با آگاهی سازی و شناساندن موارد جدید وقف معرفی کرد .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار