• امروز سه شنبه بیست و نهم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

طرح بصیرت عاشورایی در 300 امامزاده مازندران اجرا می شود

طرح بصیرت عاشورایی در 300 امامزاده مازندران اجرا می شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت : محرم امسال طرح بصیرت عاشورایی در قالب سوگواره به همراه برنامه های شاخص دینی و مذهبی در 300 بقعه امامزاده های استان برگزار می شود .

 یک شنبه 18 شهریور 1397   88  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران ،حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی با بیان اینکه  آگاه سازی مردم و جلوگیری از ورود و ترویج بدعت ها به عزاداری‌ ها و مجالس عزاداری امام حسین (ع) ، ترویج فرهنگ و انتقال پیام عاشورا در جوار بقاع متبرکه، امامزادگان، حسینیه ها، تکایا و موقوفات را از اهداف اجرای این طرح برشمرد .
وی ادامه داد : برنامه های لبیک یا حسین ، احلی من العسل ویژه دانش آموزان ، شیرخوارگان حسینی، رهروان زینبی ویژه بانوان ، نماز ظهر عاشورا در قالب طرح سوگواره بصیرت عاشورایی تدوین شده است.
مدیر کل اوقاف مازندران افزود: طرح سوگواره بصیرت عاشورایی از محل درآمد موقوفات منطبق و در راستای اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش اجرا می شود.
وی گفت : طرح سوگواره بصیرت عاشورایی از 19 شهریور در سه مرحله دهه اول، دهه دوم و دهه سوم محرم با برنامه مختلف فرهنگی و مذهبی اجرا می شود.
حیدری با اشاره به وجود 14 هزار موقوفه در مازندران افزود : نیت 70 درصد موقوفات این استان ، عزاداری و اطعام دهی در ایام محرم است .
وی اضافه کرد : هر چند تعدد موقوفات از جمله موارد خوشایند به شمار می رود اما فراوانی نیت واقف در یک مورد را باید با آگاهی سازی و شناساندن موارد جدید وقف معرفی کرد .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار