• امروز سه شنبه بیست و نهم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

اجرای 133 پروژه عمرانی توسط اوقاف مازندران با بیش از 263 میلیارد ریال

اجرای 133 پروژه عمرانی توسط اوقاف مازندران با بیش از 263 میلیارد ریال

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان مازندران گفت: 22 پروژه عمرانی و 111 ریزفضا توسط اوقاف مازندران با بیش از 263 میلیارد ریال اجرا میشود.

 دوشنبه 5 شهریور 1397   78  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران ، حجت الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی با بیان اینکه همه ساله پروژه های مستعد سرمایه گذاری موقوفات مازندران شناسایی میشود گفت : معاونت بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف اقدام به اجرای پروژه های عمرانی می کند.
وی با بیان اینکه اوقاف همواره در تلاش است تا بهره وری اقتصادی موقوفات از طریق ساخت و نوسازی موقوفات با انواع کاربری مسکونی، تجاری، خدماتی و ... افزایش پیدا کند، افزود: پروژه های مستعد سرمایه گذاری موقوفات احصاء و طی فرآیندی قانونی مراحل اجرای پروژه و ساخت و نوسازی موقوفات انجام می گیرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای 8 پروژه بازسازی ، نگهداری و تعمیر موقوفات و رقبات عرصه و اعیان وقف در استان خبر داد و گفت: این پروژه ها بامساحت 4000 مترمربع و با اعتباری بیش از 4 میلیارد ریال تخمین زده شده است.
وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ابلاغی سازمان اوقاف و امور خیریه و مطابق دستورالعملها و شیوه نامه های سازمانی، کمیته استانی احیاء عمران و آبادانی موقوفات استان مازندران تشکیل شده است، گفت: طی جلسات متعدد در خصوص تعیین تکلیف پروژهای مستعد سرمایه گذاری اقدام می شود.
حجت الاسلام حیدری خاطرنشان کرد: تهیه ، بررسی و تصویب 30 طرح جامع بقاع متبرکه ، با اعتباری یک میلیارد و 50 میلیون ریالی اجرا و سرمایه گذاری در 14 پروژه به ارزش سرمایه گذاری بیش از 83 میلیارد و ششصد و هشتاد و پنج میلیون ریال در سال جاری عملیاتی میشود.
وی با اشاره به اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه درآمدهزینه هستند خاطر نشان کرد:درآمد حاصل از نذورات و هدایای مردمی جهت اجرای برنامه های عمرانی ، فرهنگی و هزینه های جاری همان بقعه هزینه میشود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به تکمیل برنامه های عمرانی نیمه تمام بقاع متبرکه و اماکن مذهبی از تکمیل 62 ریز فضا با بیش از 25000 متر مربع و برآورد هزینه 125 میلیارد ریالی خبر داد و افزود: توسعه این اماکن نیز با 19 ریزفضا در بقاع و اماکن متبرکه و با برآورد هزینه بیش از 25 میلیارد ریالی به 5000 مترمربع افزوده خواهد شد.
وی پروژه های عمرانی امامزاده عباس ساری ، امامزاده عبدالله آمل ، بی بی زینب گلوگاه از جمله پروژ های شاخص عمرانی استان برشمرد و افزود :با بازسازی 30 ریز فضا در بقاع و اماکن متبرکه با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال ، میزان مرمت ، مقاوم سازی ، تعمیر و نگهداری به بیش از 25000 مترمربع افزایش خواهد یافت.
حجت الاسلام حیدری بر نظام مندی و برنامه محوری اوقاف در اجرای پروژه های عمرانی تاکید کرد و افزود:اجرای هرگونه پروژه عمرانی در سطح امامزادگان بایستی برابر طرح مصوب و قوانین و موازین موجود باشد تا آسیب های جانی و مالی به کمترین میزان برسد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار