• امروز سه شنبه بیست و نهم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

جهت دهی   موقوفات جدید به سمت و سوی مسائل روز ماموریت سازمان اوقاف

جهت دهی موقوفات جدید به سمت و سوی مسائل روز ماموریت سازمان اوقاف

سیاست سازمان اوقاف بر این است که موقوفات جدید را به سمت و سوی مسائل روز همانند فرهنگی، قرانی و معیشت مردم بکشانیم

 چهارشنبه 20 تیر 1397   47  0      

به گزارش  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران ،حجت الاسلام محمدهادی بهرامی، رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل با بیان اینکه اوقاف وکیل موقوفات است، گفت: تمام موقوفات در قانون از آنها تحت عنوان شخصیت های حقیقی یاد شده که حی و حاضر هستند.
وی با اشاره به اینکه با ظهور جمهوری اسلامی موقوفات احیا شدند، اظهار داشت: 95 درصد موقوفات در آمل با نیت عزاداری و اطعام دهی است.
این مسول با بیان اینکه سیاست سازمان اوقاف بر این است که موقوفات جدید را به سمت و سوی مسائل روز همانند فرهنگی، قرانی و معیشت مردم بکشانیم، خاطرنشان کرد: به لطف اهالی محل و مردم دین مدار دیگر در بحث اطعام دهی در محرم و صفر مشکل نداریم.
بهرامی با اشاره به اینکه در حال حاضر موقوفه ای در بحث های فرهنگی و معیشتی مردم نداریم، گفت: آنچه که واقف در وقف نامه ذکر کرد لازم الاجراست
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان با بیان اینکه اداره تحقیق اوقاف اسناد موقوفه و نیت واقف را بررسی می کند که در صورت وجود تضادی مجوز صادر نمی شود، اظهار داشت: ایجاد موقوفات جدید در مباحث فرهنگی و ورزشی لازم است و اصراری هم نداریم که متولی امر اداراه اوقاف باشد.
وی ادامه داد: در صورت همکاری ادارات در خصوص ایجاد وقف جدید تنها ثبت و ضبط موقوفات در اداره اوقاف صورت می گیرد و متولی امر همان اداره خواهد بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار