• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

112 هزار سند اجاره رقبات وقفی طی سال جاری در مازندران بروزرسانی شد

112 هزار سند اجاره رقبات وقفی طی سال جاری در مازندران بروزرسانی شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: 112 هزار سند اجاره رقبات وقفی طی سال جاری در مازندران بروزرسانی و تنظیم اولیه شد.

 یک شنبه 24 دی 1396   92  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام ابراهیم حیدری در گفت و گو با ما با اشاره به این که انسان ذاتاً دوست دارد ماندگاری داشته باشد، اظهار کرد: یکی از کارهای ماندگار احسان و وقف بشمار می رود که مردم برای کارهای خیر از خود بر جای می گذارند.
وی ادامه داد: با توجه توصیه مقام معظم رهبری، اوقاف بعنوان امین واقفین باید به نیات واقفین عمل کند تا در رشد فرهنگ وقف در بین جامعه تاثیرگذار باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بيان اينكه امروزه وقف در میان جامعه دارای اعتبار خاصی شده است،افزود: البته باید بیشتر و با خلوص نیت کارکرد تا فرهنگ وقف در میان مردم دارای جایگاه ارزشی شود.
حیدری با بیان اینکه تا حق و حقوق وقف از مستاجران موقوفات دریافت نشود، نمی توان نسبت به اجرای نیت واقف اقدام کرد چون اجرای نیت بستگی به عواید آن موقوفه دارد، تصریح کرد: مستاجران موقوفات در زمان های تعیین شده نسبت به پرداخت حق و حقوق موقوفات اقدام کنند تا در ثواب اجرای نیت واقف شریک باشند.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 26 هزار سند اجاره اولیه رقبات وقفی که تاکنون رابطه استیجاری برقرار نبوده است با مستاجران منعقد شد، تصریح کرد: طی همین مدت حدود 86 هزار سند اجاره رقبات وقفی مازندران بروزرسانی شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در پایان گفت: در مجموع 112 هزار سند اجاره رقبات وقفی طی سال جاری در مازندران بروزرسانی و تنظیم اولیه شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار