• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

ورود سالانه حدود ۱۰۰ هزار مسافر به اماکن مذهبی فریدونکنار

ورود سالانه حدود ۱۰۰ هزار مسافر به اماکن مذهبی فریدونکنار

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بابلسر و فریدونکنار گفت: در مجموع حدود ۱۰۰ هزار مسافر در سال به ۱۲ اماکن مذهبی و متبرکه فریدونکنار مشرف می‌شوند.

 یک شنبه 24 دی 1396   93  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، رئیس اداره اوقاف شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر نیز در گفت‌و‌گو با فارس، در این زمینه اظهار کرد: در شهرستان فریدونکنار ۱۲ امام‌زاده و دو سقانفار یا ابوالفضلی وجود دارد.
حجت‌الاسلام مهدی یوسف‌تبار با بیان اینکه امام‌زاده قاسم، امام‌زاده سیدمحمد و غیره از اماکن متبرکه و مذهبی فریدونکنار محسوب می‌شوند، تصریح کرد: در هر سال این امام‌زاده‌ها میزبان تعداد فراوانی از گردشگران مازندرانی و غیرمازندرانی هستند.
وی با اشاره به اینکه مسافران و گردشگران به دو قسمت تقسیم می‌شوند، خاطرنشان کرد: بخشی از مسافران به منظور زیارت اقدام به سفر می‌کنند و بخشی دیگر مسائل مربوط به سیاحت و حضور در تفرجگاه‌ها و سواحل را بر می‌گزینند.
یوسف‌تبار با بیان اینکه بسیاری از مسافران در فریدونکنار طی فصل‌های بهار و در تعطیلات نوروز و تابستان به این اماکن مذهبی مشرف می‌شوند، گفت: ورود به این اماکن مذهبی در کنار مسائل مالی، ترویج و تبلیغ دین اسلام را نیز به همراه دارد.
*ورود سالانه حدود ۱۰۰ هزار مسافر به اماکن مذهبی فریدونکنار
رئیس اداره اوقاف شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر با اشاره به اینکه با ورود مسافر به اماکن مذهبی و سرویس‌دهی مناسب، در سال آینده تعداد این گردشگران افزایش می‌یابد، اظهار کرد: مسافرانی از خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، تهران، شیراز، اصفهان و دیگر استان‌ها هر ساله به این اماکن مذهبی در فریدونکنار وارد می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه تنها در هر سال ۲۰ هزار زائر به طور میانگین به امام‌زاده قاسم(ع) فریدونکنار مشرف می‌شوند، گفت: در مجموع حدود ۱۰۰ هزار مسافر در سال به ۱۲ اماکن مذهبی و متبرکه فریدونکنار مشرف می‌شوند.
*نقش مستقیم اماکن مذهبی در اشتغال‌زایی
یوسف‌تبار با بیان اینکه تکمیل و ساخت فضای فیزیکی چند امام‌زاده دیگر در فریدونکنار در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: ساخت این اماکن چندین سال به طول می‌انجامد و علاوه بر اشتغالزایی، به خادم نیز نیاز دارند.
وی با اشاره به اینکه دو خادم در امام‌زاده قاسم(ع) فریدونکنار به صورت ثابت مشغول فعالیت هستند، گفت: ساخت امام‌زاده و اماکن مذهبی به خادم نیاز دارد که این امر خود نوعی اشتغال‌زایی محسوب می‌شود.
توجه به اماکن مذهبی به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین محیط ترویج ارزش‌های دینی و اخلاقی می‌تواند در کنار تبلیغ دین و آثار مفید اخلاقی، زمینه افزایش ورود گردشگر و در راستای آن درآمدزایی و اشتغال‌زایی را شاهد بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار