• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

اماکن مذهبی زمینه‌ای برای رشد ارزش‌های اخلاقی/ ظرفیت بالای گردشگری مذهبی در فریدونکنار

اماکن مذهبی زمینه‌ای برای رشد ارزش‌های اخلاقی/ ظرفیت بالای گردشگری مذهبی در فریدونکنار

توجه به اماکن مذهبی به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین محیط ترویج ارزش‌های دینی و اخلاقی می‌تواند در کنار تبلیغ دین و آثار مفید اخلاقی، زمینه افزایش ورود گردشگر را شاهد باشیم.

 پنج شنبه 21 دی 1396   93  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، فریدونکنار یکی از شهرهای استان مازندران است که به دلیل دارا بودن شرایط خاص جغرافیایی همواره مورد توجه مسافران و گردشگران فراوانی قرار گرفته است.
بر این اساس همواره در ایام تعطیل و به ویژه در تابستان، فریدونکنار میزبان بسیاری از هموطنان کشورمان است که در این شهرستان از چند ساعت تا چند روز ماندگاری دارند.
هشت کیلومتر ساحل بکر و دریای خزر، چهار جنگل با صدها نوع گونه‌های درختی، پارک ساحلی و امام‌زاده‌ها در کنار قرار گرفتن در فاصله کوتاه زمانی و مسافتی به پایتخت و همچنین در مسیر مشهد مقدس، دلیل حضور مسافران و گردشگران در شهرستان فریدونکنار است.
یکی از جاذبه‌هایی که در شهرستان فریدونکنار می‌تواند به جذب توریست منجر شود اما کمتر به آن توجه شده است، سقانفارها و امام‌زاده‌ها هستند.
* 14 امام‌زاده و سقانفار در فریدونکنار وجود دارد
رئیس اداره اوقاف شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر نیز در گفت‌و‌گو با فارس، در این زمینه اظهار کرد: در شهرستان فریدونکنار 12 امام‌زاده و دو سقانفار یا ابوالفضلی وجود دارد.
حجت‌الاسلام مهدی یوسف‌تبار با بیان اینکه امام‌زاده قاسم، امام‌زاده سیدمحمد و غیره از اماکن متبرکه و مذهبی فریدونکنار محسوب می‌شوند، تصریح کرد: در هر سال این امام‌زاده‌ها میزبان تعداد فراوانی از گردشگران مازندرانی و غیرمازندرانی هستند.
وی با اشاره به اینکه مسافران و گردشگران به دو قسمت تقسیم می‌شوند، خاطرنشان کرد: بخشی از مسافران به منظور زیارت اقدام به سفر می‌کنند و بخشی دیگر مسائل مربوط به سیاحت و حضور در تفرجگاه‌ها و سواحل را بر می‌گزینند.
یوسف‌تبار با بیان اینکه بسیاری از مسافران در فریدونکنار طی فصل‌های بهار و در تعطیلات نوروز و تابستان به این اماکن مذهبی مشرف می‌شوند، گفت: ورود به این اماکن مذهبی در کنار مسائل مالی، ترویج و تبلیغ دین اسلام را نیز به همراه دارد.
*ورود سالانه حدود 100 هزار مسافر به اماکن مذهبی فریدونکنار
رئیس اداره اوقاف شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر با اشاره به اینکه با ورود مسافر به اماکن مذهبی و سرویس‌دهی مناسب، در سال آینده تعداد این گردشگران افزایش می‌یابد، اظهار کرد: مسافرانی از خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، تهران، شیراز، اصفهان و دیگر استان‌ها هر ساله به این اماکن مذهبی در فریدونکنار وارد می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه تنها در هر سال 20 هزار زائر به طور میانگین به امام‌زاده قاسم(ع) فریدونکنار مشرف می‌شوند، گفت: در مجموع حدود 100 هزار مسافر در سال به 12 اماکن مذهبی و متبرکه فریدونکنار مشرف می‌شوند.
*نقش مستقیم اماکن مذهبی در اشتغال‌زایی
یوسف‌تبار با بیان اینکه تکمیل و ساخت فضای فیزیکی چند امام‌زاده دیگر در فریدونکنار در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: ساخت این اماکن چندین سال به طول می‌انجامد و علاوه بر اشتغالزایی، به خادم نیز نیاز دارند.
وی با اشاره به اینکه دو خادم در امام‌زاده قاسم(ع) فریدونکنار به صورت ثابت مشغول فعالیت هستند، گفت: ساخت امام‌زاده و اماکن مذهبی به خادم نیاز دارد که این امر خود نوعی اشتغال‌زایی محسوب می‌شود.
توجه به اماکن مذهبی به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین محیط ترویج ارزش‌های دینی و اخلاقی می‌تواند در کنار تبلیغ دین و آثار مفید اخلاقی، زمینه افزایش ورود گردشگر و در راستای آن درآمدزایی و اشتغال‌زایی را شاهد بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار