• امروز دوشنبه بیست و سوم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مدیرکل اوقاف مازندران: حمله به اماکن مقدس مازندران را محکوم می‌کنیم

مدیرکل اوقاف مازندران: حمله به اماکن مقدس مازندران را محکوم می‌کنیم

اوقاف مازندران با اشاره به اینکه اغتشاشگران فقط به آتش زدن فضای فیزیکی این امامزادگان قانع نشدند، افزود: آتش‌زدن کتاب‌های خطی و قرآن مجید نیز بخشی از این اقدامات ناپسند بوده است.

 سه شنبه 12 دی 1396   149  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، آستان مبارکه سه امامزاده در شهرستان‌های سوادکوه شمالی و قائم‌شهر شب گذشته در حمله‌ عده‌ای از اخلال‌گران و اغتشاش‌گران به آتش کشیده شده است.

اخلال‌گران نظم و امنیت عمومی با یورش به این اماکن مقدسه قرآن‌ها، ادعیه‌ها و کتاب‌های دینی موجود در این 3 آستان مبارکه امامزادگان را به آتش کشیدند.

در این یورش سه آستان مقدس امامزادگان سیدگل‌عمو و سیده سکینه روستای ایوک، امامزاده سیدمحمد(ع) روستای‌کتی‌لته در شهرستان سوادکوه شمالی و امامزاده سید عبدالله(ع) روستای کشکا در شهرستان قائم‌شهر به آتش کشیده شده است.

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری اظهار کرد: شب گذشته عده‌ای افراد تخریب‌گر با یورش به سه آستان مقدس امامزاده در استان این امکان مقدس را آتش زدند.

وی با بیان اینکه هنوز میزان خسارت مادی به این آستان امامزادگان مشخص نیست، افزود: حمله به مقدسات در همه جا ناپسند است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه با این حملات اسلام آسیب نخواهد دید، تصریح کرد: میزان خسارت معنوی در این تخریب نیز باید بررسی شود.

وی خواستار برخورد با عاملان هتک حرمت به این امامزادگان شد و گفت: آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) در قائم‌شهر و امامزاده سید گل‌عمو و سیده سکینه در سوادکوه شمالی به صورت کامل در آتش سوخت و اغتشاش‌گران از آتش زدن آستان مقدس امامزاده سیدمحمد(ع) روستای کتی‌لته سوادکوه شمالی ناکام ماندند.

حیدری با اشاره به اینکه اغتشاشگران فقط به آتش زدن فضای فیزیکی این امامزادگان قانع نشدند، افزود: آتش‌زدن کتاب‌های خطی و قرآن مجید نیز بخشی از این اقدامات ناپسند بوده است.

وی با بیان اینکه مازندران در کشور رتبه دوم را در دارا بودن آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه دارد، تصریح کرد: مرقد مطهر امامزادگان همیشه پناهگاه مردم علویان تبرستان بوده است و این افراد دشمنی خود را با به آتش زدن این اماکن مقدس اثبات کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه سه نفر در این ارتباط دستگیر شدند، خواستار برخورد قاطع با اغتشاش‌گران شده است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار