• امروز چهارشنبه بیست و یکم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مرحله دوم بازرسی عملکرد ادارات اوقاف از 16 استان/ بازرسی اوقاف مازندران از اوقاف خراسان رضوی

مرحله دوم بازرسی عملکرد ادارات اوقاف از 16 استان/ بازرسی اوقاف مازندران از اوقاف خراسان رضوی

رئیس گروه عملیات بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه از شروع مرحله دوم بازرسی از عملکرد ادارات اوقاف خبر داد و گفت: در این مرحله از 16 استان بازرسی به‌عمل می‌آید.

 دوشنبه 11 دی 1396   117  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه محسن ضیایی؛ رئیس گروه عملیات بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت وگویی درباره شروع فرآیند بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه در سال 96 اظهار کرد: مرحله نخست بازرسی از بیست و پنجم تا سی‌ام آذر ماه بود و دومین مرحله بازرسی نیز از نُهم دی ماه آغاز شده و تا چهاردم دی ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه با هماهنگی که با رئیس سازمان اوقاف وامور خیریه  انجام شده فرآیند بازرسی از پایان سال به فصل سوم سال موکول شده است، تصریح کرد: در مرحله نخست 15 هیئت از استان‌ها متشکل از 250 بازرس  و در مرحله دوم 16 هیئت متشکل از 250 بازرس در این برنامه حضور می‌یابند.

رئیس گروه عملیات بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: بازرسی کیفی مدنظر ما قرار دارد و در این نوع بازرسی در طی سال نحوه اجرا و چگونگی فعالیت‎ها مدنظر قرار می‌گیرد و کمیت را رصد و کنترل نخواهیم کرد بنابراین به‌دلیل اینکه کیفیت فعالیت‌ها رصد می‌شود، فرآیند بازرسی در هر زمانی از سال امکان‌پذیر است.

ضیایی درباره کنترل کمیت فعالیت‌ها افزود: کمیت فعالیت‌ها از طریق سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه قابل کنترل است اما کیفیت این فعالیت‌ها که مهمتر است در فرآیند این دو مرحله بازرسی، کنترل می‌شود که به این نوع بازرسی، رصد کیفی برنامه‌ها می‌گوییم.

وی درباره محورهای مورد بازرسی گفت: اولویت‌های ویژه برنامه ابلاغی سال 96 در حوزه‌های مختلف، تدابیر مورد تاکید ریاست سازمان از جمله بررسی مجوزهای صادره در حوزه‌های اوقافی و بهره‌وری، بررسی نحوه بهره‌گیری از تفویض اختیارات استان‌ها، بررسی روند تکمیل و به‌روز رسانی اطلاعات پایه موقوفات در سامانه جامع ، بررسی نقاط قابل بهبود شناسایی شده در استان‌ها، بررسی نحوه انجام بازدید میدانی از رقبات و بقاع متبرکه، بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی، بررسی اسناد و بازدید میدانی از محورهای مورد بازرسی در سال 96 است.

ضیایی تصریح کرد: نخستین ویژگی بازرسی سازمان اوقاف در سال 96 این است که معاونت‌ها در امر انتخاب بازرس، تعیین سوالات، توجیه و آموزش بازرسان دخیل هستند یعنی هرکدام از معاونت‌ها برای بازرسان اعزامی از استان‌ها جلسه توجیحی و آموزشی را برگزار کرده‌اند.

رئیس گروه عملیات بازرسی مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: این هیئت متشکل از کارشناسان متخصص  حوزه‌های تخصصی در ستاد سازمان وادارات اوقاف هستند  که پس از ارزیابی استان و ارسال گزارشهاو امتیازات، موارد را مورد ارزیابی قرار خواهند داد.

وی اهداف بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه را آگاهی از نحوه عملکرد استان‌ها و شناسایی نقاط قوت و ضعف آن، شناسایی ابتکارات و خلاقیت‌ها و تعمیم آن به بخش های  دیگر سازمان دانست و خاطرنشان کرد: در مرحله دوم بازرسی سازمان اوقاف در سال 96 از 16 استان‌ اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، قم، کرمان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان، یزد بازرسی می‌شود.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار