• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

پیگیر ساخت کتابخانه در امام‌زاده علی فریم هستیم

پیگیر ساخت کتابخانه در امام‌زاده علی فریم هستیم

دهیار امام‌زاده علی دهستان فریم گفت: برای ساخت کتابخانه عمومی در این روستا در حال رایزنی هستیم و اگر فعلاً به نتیجه‌ای نرسیم بخشی از حسینیه روستا را به کتابخانه اختصاص می‌دهیم.

 دوشنبه 11 دی 1396   72  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، مصطفی یزدانی اظهار کرد: دهیاری امام‌زاده علی از توابع بخش دودانگه دهستان فریم است، با همکاری شورا و اهالی روستا برنامه‌های فرهنگی و مذهبی را به مناسبت‌های مختلف داریم.

وی افزود: در یکی دو سال گذشته در کنار اقدامات فرهنگی، در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیز کارهایی انجام شده است و حتی در حال رایزنی برای ساخت کتابخانه عمومی در روستای امام‌زاده علی هستیم و اگر فعلاً به نتیجه‌ای نرسیم بخشی از حسینیه روستا را به کتابخانه اختصاص می‌دهیم.

دهیار امام‌زاده علی دهستان فریم بیان کرد: در راستای  ترویج فرهنگ کتابخوانی و حفاظت محیط زیست، کتاب‌های آموزش تفکیک زباله در دو مرحله توسط نویسندگانی برخاسته از همین روستا چاپ و توزیع شده است؛ یکی از آنها کتابچه آموزش بازیافت برای کودکان بوده که در سطح دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی بخش دودانگه و پس از آن در بین اهالی روستای امام‌زاده علی و دانش‌آموزان آن توزیع شده است.

یزدانی گفت: کتاب کارآگاهان سیاره به دنبال کشف دلایل پنهان بازیافت، استفاده مجدد و کاهش تولید زباله، در بهار سال‌جاری توسط زهرا یزدانی کارشناس ارشد سازمان حفاظت محیط زیست تألیف و چاپ شده است.

وی ادامه داد: طراحی و برگزاری مسابقه کتابخوانی را داشتیم که بازخورد مثبت و بسیار مناسبی را در سطح دانش‌آموزان منطقه در پی داشته است.

دهیار امام‌زاده علی دهستان فریم در پایان گفت: برای نخستین‌بار در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب شرکت کردیم، این مسابقات کار ارزشمندی است زیرا معمولاً فعالیت‌های فرهنگی به این‌صورت در روستاها، نسبت به شهر ضعیف‌تر است اما برای روستاها ایجاد انگیزه می‌شود.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار