• امروز چهارشنبه چهارم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

طرح بصیرت عاشورایی در 300 امامزاده مازندران اجرا می شود

طرح بصیرت عاشورایی در 300 امامزاده مازندران اجرا می شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت : محرم امسال طرح بصیرت عاشورایی در قالب سوگواره به همراه برنامه های شاخص دینی و مذهبی در 300 بقعه امامزاده های استان برگزار می شود .

 یک شنبه 18 شهریور 1397   47  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران ،حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی با بیان اینکه  آگاه سازی مردم و جلوگیری از ورود و ترویج بدعت ها به عزاداری‌ ها و مجالس عزاداری امام حسین (ع) ، ترویج فرهنگ و انتقال پیام عاشورا در جوار بقاع متبرکه، امامزادگان، حسینیه ها، تکایا و موقوفات را از اهداف اجرای این طرح برشمرد .
وی ادامه داد : برنامه های لبیک یا حسین ، احلی من العسل ویژه دانش آموزان ، شیرخوارگان حسینی، رهروان زینبی ویژه بانوان ، نماز ظهر عاشورا در قالب طرح سوگواره بصیرت عاشورایی تدوین شده است.
مدیر کل اوقاف مازندران افزود: طرح سوگواره بصیرت عاشورایی از محل درآمد موقوفات منطبق و در راستای اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش اجرا می شود.
وی گفت : طرح سوگواره بصیرت عاشورایی از 19 شهریور در سه مرحله دهه اول، دهه دوم و دهه سوم محرم با برنامه مختلف فرهنگی و مذهبی اجرا می شود.
حیدری با اشاره به وجود 14 هزار موقوفه در مازندران افزود : نیت 70 درصد موقوفات این استان ، عزاداری و اطعام دهی در ایام محرم است .
وی اضافه کرد : هر چند تعدد موقوفات از جمله موارد خوشایند به شمار می رود اما فراوانی نیت واقف در یک مورد را باید با آگاهی سازی و شناساندن موارد جدید وقف معرفی کرد .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار