• امروز چهارشنبه چهارم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

حمایت اوقاف مازندران از نخبگان علمی

حمایت اوقاف مازندران از نخبگان علمی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت: به برکت عوائد موقوفات از نخبگان علمی مورد حمایت قرار می گیرند.

 چهارشنبه 24 مرداد 1397   80  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران ؛ حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ،در جلسه مشترک با مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی فرهنگ بنیاد ملی نخبگان کشور با اشاره به اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان دو محور اساسی را در راستای توسعه علم و فناوری مورد توجه قرار داده است، افزود: یکی از این محورها توسعه فرهنگ وقف در راستای گسترش علم و فناوری و دیگری بحث سرمایه‌گذاری موقوفات در توسعه شرکت‌های دانش بنیان است که در این زمینه نیز اقدامات متعددی صورت می گیرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه ازمحل موقوفات منطبق از نخبگان حمایت و با آنها انعقاد تفاهم‌نامه می شود.، تصریح کرد: با توجه به اینکه وقف در قسمت‌های مختلف جامعه از جمله در عرصه علمی، سیاسی، اجتماعی و دینی نقش‌آفرینی داشته است، از همین رو حمایت‌های لازم از آنها انجام می‌شود.
حجت الاسلام حیدری با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 14 هزار موقوفه در استان مازندران وجود دارد، افزود: ضروری است، که در علم و فناوری تعدادی موقوفه در راستای ترویج علم و گسترش فناوری ایجاد شود.
وی با اشاره به اینکه انجام تحقیقات علمی در حوزه وقف به گسترش آن کمک خواهد کرد، گفت: نیّات وقف باید به سمت حوزۀ نخبگانی جهت‌دهی شود
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: در راستای توسعۀ همکاری‌های بین‌بخشی و به منظور جهت‌دهی به ظرفیت‌ها و امکانات ، نشست مشترک بنیاد نخبگان و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران تشکیل شد.
وی افزود: در شرایط فعلی کشور بهترین نیّت و موضوع امور خیریه می‌تواند در حوزه‌های علمی و نخبگانی باشد.
حجت الاسلام حیدری بررسی راهکارهای تعاملی بیشتر جهت فرهنگ‌‎سازی حوزه وقف در امور علمی را امری ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد: با همکاری و بهره‌گیری از تجارب بنیاد ملی نخبگان، جوایز علمی به نام بزرگان و مفاخر استان برای حمایت از سرآمدان، مستعدان‌برتر و مخترعان‌برگزیده طراحی می شود.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به ظرفیت های موقوفات استان خصوصاً در بخش کشاورزی و صنعت، به تجربه‌های وقف در استان های دیگر اشاره کرد و برای تجاری‌سازی طرح‌ها و ایده‌های نخبگان اعلام آمادگی کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار