• امروز چهارشنبه چهارم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

افزایش وقف جدید در مازندران

افزایش وقف جدید در مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از افزایش ۳۰ وقف جدید و اجرای ۱۲۷ طرح عمرانی از آغاز امسال تاکنون در استان خبرداد.

 پنج شنبه 18 مرداد 1397   32  0      

حجت الاسلام ابراهیم حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، گفت: با وجود  هزار و ۳۶۱ امامزاده شناسایی شده و بیش از پنج هزار مسجد، بقعه متبرکه، حسینیه، سقا خانه و تکایا در استان تاکنون برنامه ریزی مناسبی برای بهره برداری فرهنگی از اماکن دینی صورت نگرفته است.
وی بیان اینکه باید بستر‌های لازم برای تقویت سفر‌های مذهبی در کشور فراهم شود، افزود: در حال حاضر و با توجه به وجود هزاران امامزاده و بقعه متبرکه در استان این ظرفیت کاملاً مهیا است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: مازندران با توجه به این که نخستین حکومت شیعی در آن پایه گذاری شده است از پتانسیل بالایی برای توسعه گردشگری مذهبی را دارد.
حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه امسال ۱۲۷ طرح عمرانی اوقافی در استان در حال اجرا است، افزود: ۲۴۵ امامزاده در مازندران از آغاز امسال تا پایان تیرماه با هزینه ۷۰۰ میلیون تومان بازسازی شد.
وی با بیان اینکه ۱۷۸ امامزاده با هزینه اوقاف و ۶۷ بازسازی با هزینه مردم و خیران بازسازی شدند، افزود: بیشترین بازسازی در شهر‌های آمل، بابل وساری انجام شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: ۱۹۰ وقف جدید پارسال در استان ثبت شد که در ۴ ماه گذشته ۳۰ وقف جدید اضافه شد.
حجت الاسلام حیدری افزود: ۷۰۰۰ هزار سبد کالا در ماه رمصان در روستای اورس توزیع شده است.
انتهای پیام/آ
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار