• امروز سه شنبه سوم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

برگزاری طرح «نشاط معنوی» در 12 بقعه متبرکه شهرستان آمل

برگزاری طرح «نشاط معنوی» در 12 بقعه متبرکه شهرستان آمل

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل از برگزاری طرح نشاط معنوی در 12 بقعه متبرکه در شهرستان آمل خبر داد.

 پنج شنبه 14 تیر 1397   42  0      

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل از برگزاری طرح نشاط معنوی در 12 بقعه متبرکه در شهرستان آمل خبر داد.
به گزارش دفاع پرس از ساری، «محمد هادی بهرامی» رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل اظهار داشت: طرح نشاط معنوی در امامزادگان ابراهیم (ع)، ابوالفضلی اوجی ‌آباد، امامزاده عبدالله (ع)، امامزاده قاسم (ع) چاکسر، بقعه درویش اسماعیل کمانگرکلا، امامزاده شاه زید (ع)، بقعه حسن بن علی (ع)، امامزاده معصوم تکیه آملی پایین بازار، تکیه اسک، امام زاده عبدالله (ع) شهنه کلا، امام زادگان 18 تن رزکه و بقعه خضر نبی (ع)  تا اواخر شهریور ماه برگزار می شود.
وی گفت: برنامه های طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه شامل آموزش قرآن، روخوانی، روانخوانی، ترجمه، مفاهیم و حفظ قرآن کریم، اعتقادات، داستان ‌های ائمه معصومین (ع) و پیامبران، احکام و برنامه های دیگر فرهنگی و هنری بوده که به تناسب سطح و مقطع تحصیلی برگزار می شود.
رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل به اهداف اجرای طرح نشاط معنوی اشاره کرد و گفت: غنی سازی اوقات فراغت، تقویت بنیه دینی و اعتقادی، سوق دادن جوانان به عرصه‌ های دینی، معنوی و قرآنی، فضاسازی معنوی و نهادینه کردن ارزش‌های انقلاب به عنوان اهداف محوری این طرح می باشد.
بهرامی با بیان اینکه برگزاری طرح نشاط معنوی تأثیر فراوانی در تبدیل شدن بقاع و اماکن متبرکه به قطب های فرهنگی دارد، گفت: برپایی کلاس های ورزشی و برگزاری اردوهای فرهنگی و تفریحی در این طرح برای شرکت کنندگان پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: یکی از اهداف بلند طرح، تربیت فرزندان در مسیر دینی و قرآن و اهل بیت (ع) است که با تربیت جوانان بتوانیم در مقابل تهاجم فرهنگی که از سوی دشمنان انقلاب در قالب جنگ نرم شروع شده مقابله کنیم.
بهرامی ادامه داد: اجرای این طرح در کنار بقاع متبرکه و امامزادگان، خاطرات معنوی خوبی را در ذهن دانش‌ آموزان به‌ جای می ‌گذارد و آنها را به سمت عوامل معنوی سوق می ‌دهد.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل بیان داشت: در طرح نشاط معنوی، کلاس های متنوعی در قالب کلاس های فرهنگی، کلاس های تخصصی پاسخ به شبهات دینی و کلاس کودک با عناوین مختلف از سوی روحانیان اعزامی از قم صورت می گیرد.
بهرامی با اشاره به اینکه اکثر بقاع و امامزادگان شهرستان در ییلاق های خوش آب و هوا قرار دارند، اظهار داشت: تابستان فرصت بسیار خوبی است که با اجرای طرح گردشگری مذهبی، این امامزادگان را بیشتر به جوانان بشناسانیم.
وی با ارائه طرحی درباره تجمیع برنامه های طرح اوقات فراغت جوانان در تابستان از سوی دستگاه های مربوطه، گفت: در این طرح با گردآوری برنامه ها از سوی ادارات می توانیم ضمن صرفه جویی در هزینه ها با کمترین قیمت آموزش را با کیفیت بهتر به جوانان بیاموزیم.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار