• امروز دوشنبه سی ام بهمن 1396 

اخبار سازمان اوقاف

آغاز ثبت‌نام چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مازندران

آغاز ثبت‌نام چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: ثبت‌نام چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مازندران آغاز شده است.

 سه شنبه 24 بهمن 1396   18  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی اظهار کرد: مسابقات قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه همه ساله در رشته‌های مختلف در سراسر کشور برگزار می‌شود و اکنون چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم را در پیش داریم.
وی افزود: این مسابقات از مرحله شهرستانی آغاز و تا مرحله استانی، کشوری و بین‌المللی ادامه دارد که استان مازندران یک دوره در ساری میزبان مسابقات کشوری بوده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بیان کرد: در برگزاری این مسابقات می‌شود به اهدافی چون فراهم آوردن زمینه‌ای برای انس بیشتر افراد جامعه با مصحف انسان‌ساز قرآن کریم، نشر و بسط فضای معنوی برگزاری مسابقات قرآن کریم در محیط جامعه، بهره‌گیری بیشتر از مفاهیم و دستورات الهی در زندگی روز مره، ایجاد شور و نشاط قرآنی در بین جوانان و نوجوانان، تربیت قرآن‌آموزان جدید و پروش آنها و... اشاره کرد.
حیدری خاطرنشان کرد: همه ساله در برگزاری مسابقات قرآن کریم آسیب‌شناسی صورت می‌گیرد تا سال‌های بعدی این مسابقات با کیفیت بیشتر برگزار شود تا همه از آثار و برکات آن برخوردار شوند.
وی عنوان کرد: تا سال 94 مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف در دو بخش شکوفه‌ها و بزرگسالان برگزار می‌شد که از سال 95 بنا بر مصوبه ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی کشور بخش شکوفه‌ها با همکاری آموزش و پرورش برگزار می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران اظهار کرد: چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش بزرگسالان برگزار می‌شود که ثبت نام آن آغاز شده است و تا 20 فروردین‌ماه ۱۳۹۷ ادامه خواهد یافت.
حیدری افزود: این مسابقات در رشته‌های حفظ 5جزء، حفظ 10 جزء، حفظ 20 جزء، حفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ و معارف موضوعی قرآن کریم، حفظ و معارف احادیث و تفسیر قرآن کریم برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با داشتن حداقل 18 و حداکثر 40 سال سن در چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه شرکت کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران عنوان کرد: مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات از 20 فروردین تا 26 اردیبهشت سال 97 و مرحله استانی از یکم تیرماه تا 6 مردادماه همان سال در مازندران برگزار می‌شود.
حیدری در پایان گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام و مشاهده دستور‌العمل چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به سایت سازمان اوقاف و سایت مسابقات به نشانی WWW.QuranIran.ir مراجعه کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار