• امروز چهارشنبه چهارم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

125 هزار رقبه موقوفات تا پایان امسال در کشور سنددار می‌شود

125 هزار رقبه موقوفات تا پایان امسال در کشور سنددار می‌شود

معاون حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه طی سال جاری باید 125 هزار رقبه موقوفات کشور سنددار شوند و این جزو برنامه سازمان اوقاف است، گفت: استان مازندران بخش قابل توجهی از اخذ سند مالکیت موقوفات را بر دوش کشیده است.

 چهارشنبه 19 مهر 1396   97  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام محمدمهدی حاتمی امروز در کارگروه مشترک استانی تثبیت مالکیت موقوفات استان در بابل اظهار کرد: وقف سنت حسنه و ماندگاری است که نیازمند تثبیت و ترویج دارد و در این مسیر احیا و سنددار کردن موقوفات ضروری به‌شمار می‌رود.

وی افزود: اگر در سازمان اوقاف نیت واقف را اجرا می‌کنیم همه اینها بر اساس وجود موقوفه است و در واقع موقوفات باید حفظ و تثبیت شوند تا اجرای نیت صورت گیرد.

معاون حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: اقداماتی که در چند سال اخیر در تثبیت مالکیت موقوفات کشور انجام شده قابل توجه بوده و نسبت به سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشته است.

حاتمی با اشاره به اینکه 48 درصد رقبات موقوفات کشور از زمان تاسیس اداره ثبت تا سال 84 سنددار شده است، تصریح کرد: با رویکرد جدید سازمان اوقاف 52 درصد از مجموع رقبات موقوفات سنددار شده از سال 84 تاکنون صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه استان مازندران بخش قابل توجهی از اخذ سند مالکیت موقوفات را بر دوش کشیده، خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود 20 درصد کل رقبات سنددار شده در کشور مربوط به مازندران بوده است.

معاون حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه تثبیت مالکیت موقوفات مازندران در سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته است، ادامه داد: سال گذشته در کشور حدود 58 هزار رقبه سنددار شده بودند.

حاتمی با بیان اینکه طی سال 96 باید 125 هزار رقبه موقوفات کشور سنددار شوند و این جزو برنامه سازمان اوقاف است، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون اندازه کل سال قبل سند مالکیت موقوفات در کشور اخذ شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری استان مازندران توانسته 23 درصد مجموع اسناد رقبات کشور را به خود اختصاص دهد، گفت: در مازندران برای تثبیت مالکیت موقوفات مجاهدت می‌شود و کارهای بزرگی انجام شده است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار