• امروز شنبه دوم تیر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

اوقاف وابسته به هیچ جریان سیاسی نیست/ حفاظت از موقوفات خط قرمز اوقاف است

اوقاف وابسته به هیچ جریان سیاسی نیست/ حفاظت از موقوفات خط قرمز اوقاف است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تنها راه موفقیت اوقاف در برنامه‌ها را مدیریت جهادی و پیروی از دستورات مقام معظم رهبری دانست و گفت: اوقاف به جناح خاصی وابسته نیست و در هیچ جریان سیاسی حضور ندارد.

 شنبه 18 دی 1395   133  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ستار علیزاده عصر امروز در جلسه شورای اداری اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران، اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه زیر نظر مقام معظم رهبری اداره می‌شود و اجرای منویات رهبری را وظیفه اصلی و ذاتی خود می‌داند.

وی با تأکید بر اینکه تمامی فعالیت‌های اوقاف مانند احیای موقوفات، اجرای امینانه نیت واقف، برگزاری مسابقات قرآن، فعالیت‌های فرهنگی در امام‌زادگان و بقاع متبرکه در راستای مبانی اسلام، مسائل شرعی و فرمایشات مقام معظم رهبری انجام می‌شود، افزود: اوقاف در کنار جدیت در اجرای برنامه‌ها، تعامل با تمامی مسؤولان نظام را وظیفه ذاتی و انقلابی خود می‌داند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تنها راه موفقیت اوقاف در برنامه‌ها را مدیریت جهادی و پیروی از دستورات مقام معظم رهبری دانست و بیان کرد: اوقاف به جناح خاصی وابسته نیست و در هیچ جریان و باند سیاسی حضور ندارد.

علیزاده ولایت‌پذیری و خط رهبری را تنها مسیر و جریان سازمان اوقاف دانست و تصریح کرد: مجموعه اوقاف در بیان مطالب، جهت‌گیری‌های مقام معظم رهبری را بیان و اجرایی می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه مواضع رهبر معظم انقلاب باید در سازمان اوقاف گفته شود، تصریح کرد: امام‌زادگان و بقاع متبرکه به‌عنوان اصلی‌ترین پایگاه معنوی، مذهبی و فرهنگی جامعه نقش مهمی در گسترش و تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران برنامه‌محور بودن را یکی از اصلی‌ترین وظایف کارکنان اوقاف استان دانست و اضافه کرد: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران در اجرای برنامه‌های ابلاغی در سال 92 رتبه سوم، سال 93 رتبه دوم و سال 94 رتبه نخست کشور را به‌همت جهاتی و تلاش شبانه‌روزی در سطح کشور کسب کرد.

علیزاده با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 90 وقف جدید در مازندران ثبت شد، خاطرنشان کرد: اوقاف مازندران در احیا و تثبیت مالکیت موقوفات، اجرای برنامه‌های ابلاغی سازمان و برگزاری برنامه‌های فرهنگی در بقاع متبرکه یکی از استان‌های برتر کشور محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه اوقاف با موقوفه‌خواران مماشات نمی‌کند، گفت: حفاظت از موقوفات و اجرای امینانه نیت واقف بر اساس وقف‌نامه خط قرمز اوقاف است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار