• امروز چهارشنبه پنجم اردیبهشت  1397 

اخبار سازمان اوقاف

اخذ ۵۶ فقره سند موقوفات در گلوگاه

اخذ ۵۶ فقره سند موقوفات در گلوگاه

رئیس اداره اوقاف گلوگاه از اخذ ۵۶ فقره سند موقوفات این شهرستان خبر داد.

 شنبه 18 دی 1395   233  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، محمد حسین فاضلى در گفت‌وگو با ما گفت: ۵۶ فقره سند مالکیت موقوفات شهرستان گلوگاه به مساحت بیش از ۴۱۸ هکتار از ابتدای سال تاکنون اخذ شده است.
وی با اشاره به اینکه وقف از سنت جاودان و ماندگار در جامعه است، افزود: اوقاف باید  نسبت به اموالی  که واقفان آن را با نیت خیر برای رفع نیاز‌های جامعه وقف کردند  حفظ و حراست کند.
رئیس اوقاف گلوگاه فاضلی از جمله کارهای ریشه‌ای در اوقاف را تثبیت مالکیت موقوفات دانست و تصریح کرد: با تثبیت مالکیت، موقوفات سنددار شده و ماندگاری آن قطعی و تضمینی خواهد شد.
وی افزود: طبق تاکید مقام معظم رهبری و تدابیر نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه، اجرای امینانه نیات واقفین خیر اندیش یکی امورات بسیار مهم این سازمان است  که این مهم به درستی و طبق نیات واقفین که در وقف نامه ذکر شد انجام می‌شود.
شهرستان گلوگاه حدود ۲۰۰ موقوفه دارد 
فاضلى با بیان اینکه شهرستان گلوگاه حدود ۲۰۰ موقوفه دارد، عنوان کرد: ابتدای دی ماه امسال سند ۹ رقبه از  موقوفات کربلایی محمد روستای نیالا و موقوفات کربلاییه لیلا روستای ریحان آباد که دارای کاربری مزروعی می‌باشند اخذ شده است.
وی افزود: این ۹ موقوفه جمعا به مساحت بیش از ۲۷ هزار مترمربع است که ارزش آن بیش از یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان است.
فاضلی از همه مردم و خیرین درخواست کرد؛ تا بخشی از اموال خود را برای. نیازهای روز جامعه وقف نمایند تا جامعه از آن بهره‌مند شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار