استان مازندران
رئیس اداره اوقاف گلوگاه از اخذ ۵۶ فقره سند موقوفات این شهرستان خبر داد.
شنبه 18 دی 1395    
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، محمد حسین فاضلى در گفت‌وگو با ما گفت: ۵۶ فقره سند مالکیت موقوفات شهرستان گلوگاه به مساحت بیش از ۴۱۸ هکتار از ابتدای سال تاکنون اخذ شده است.
وی با اشاره به اینکه وقف از سنت جاودان و ماندگار در جامعه است، افزود: اوقاف باید  نسبت به اموالی  که واقفان آن را با نیت خیر برای رفع نیاز‌های جامعه وقف کردند  حفظ و حراست کند.
رئیس اوقاف گلوگاه فاضلی از جمله کارهای ریشه‌ای در اوقاف را تثبیت مالکیت موقوفات دانست و تصریح کرد: با تثبیت مالکیت، موقوفات سنددار شده و ماندگاری آن قطعی و تضمینی خواهد شد.
وی افزود: طبق تاکید مقام معظم رهبری و تدابیر نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه، اجرای امینانه نیات واقفین خیر اندیش یکی امورات بسیار مهم این سازمان است  که این مهم به درستی و طبق نیات واقفین که در وقف نامه ذکر شد انجام می‌شود.
شهرستان گلوگاه حدود ۲۰۰ موقوفه دارد 
فاضلى با بیان اینکه شهرستان گلوگاه حدود ۲۰۰ موقوفه دارد، عنوان کرد: ابتدای دی ماه امسال سند ۹ رقبه از  موقوفات کربلایی محمد روستای نیالا و موقوفات کربلاییه لیلا روستای ریحان آباد که دارای کاربری مزروعی می‌باشند اخذ شده است.
وی افزود: این ۹ موقوفه جمعا به مساحت بیش از ۲۷ هزار مترمربع است که ارزش آن بیش از یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان است.
فاضلی از همه مردم و خیرین درخواست کرد؛ تا بخشی از اموال خود را برای. نیازهای روز جامعه وقف نمایند تا جامعه از آن بهره‌مند شود.