• امروز شنبه دوم تیر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

احیای 400 هکتار زمین وقفی در مازندران

احیای 400 هکتار زمین وقفی در مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: 400 هکتار زمین وقفی در سال جاری در راستای احیای موقوفات بازپس گرفته شده است.

 پنج شنبه 16 دی 1395   142  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ستار علیزاده اظهار کرد: برخی انسان‌ها سراسر وجودشان برکت است و با داشتن سرمایه بهترین خدمات را برای مردم انجام می‌دهند. واقفین خیراندیشی که با تدابیر حکیمانه توانستند گاها نامشان را حتی 500 تا 600 سال ماندگار کنند. برکات وقف مستمر است و می‌توان به نحوی مدیریت کرد که از عمر انسان، قلم و مالِ او، مردم نیز بهره‌مند شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران درباره آمار ثبت‌شده در بخش وقف استان برای سال جاری بیان کرد: احیای 400 هکتار زمین، ثبت 850 سند مالکیت، سنددار شدن 12 هزار رقبه به مساحت 9000 هکتار و کشف 18 موقوفه جدید به مساحت 300 هکتار از جمله اقدامات اوقاف مازندران بوده است.

وی با اشاره به میانگین وقف‌های جدید کل کشور، تصریح کرد: تا سال 88، 198 وقف جدید به صورت میانگین در کشور ثبت شده درحالی‌که در سال گذشته تنها در استان مازندران، 200 وقف جدید در حوزه‌های مختلف ثبت شده است.

این مسئول، احکام صادرشده را با کمک دادگستری و اداره ثبت‌اسناد میسر دانست و ضمن قدردانی از همکاری تمام مسئولان، خاطرنشان کرد: هنوز همه افراد از تمام ظرفیت‌های خود استفاده نکرده‌اند و انتظار می‌رود تا کمک‌های بیشتری در حوزه‌ وقف انجام شود.

علیزاده، مخالفت با وقف را مخالفت با حقوق بشر و کرامت انسانی عنوان کرد و گفت: اگر همراهی بیشتری با این مجموعه انجام شود قطعاً خبرهای خوش بیشتری نیز اعلام خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، حوزه وقف را مظلوم دانست و یادآور شد: با وقف می‌توان به‌نظام، دولت و مردم کمک کرد و ما در حوزه موقوفات به‌هیچ‌وجه کوتاه نمی‌آییم و تسلیم محض واقفین هستیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار