• امروز شنبه دوم تیر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

 1456 جلد سند مالکیت موقوفات و اماکن مذهبی طی دو سال در مازندران اخذ شد

1456 جلد سند مالکیت موقوفات و اماکن مذهبی طی دو سال در مازندران اخذ شد

معاون حقوقی و ثبتی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: در دو سال اخیر یک هزار و 456 جلد سند مالکیت موقوفات، بقاع متبرکه و اماکن مذهبی مازندران با 29 هزار و 241 رقبه اخذ شد.

 دوشنبه 29 آذر 1395   148  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، مجتبی باقرزاده در گفت و گو با ما اظهار کرد: اخذ سند مالکیت پرونده‌های ثبتی موقوفات مازندران با جدیت در حال پیگیری است.
 
وی با بیان اینکه روسای ثبت اسناد و املاک ادارات شهرستان‌ها کمک زیادی در صدور سند مالکیت موقوفات کردند، افزود: اخذ سند مالکیت موقوفات در اولویت اصلی برنامه ابلاغی معاونت حقوقی و ثبتی اوقاف مازندران قرار دارد.
 
معاون حقوقی وثبتی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران شناسنامه‌دار کردن و تثبیت مالکیت موقوفات را از مهم‌ترین اقدامات مجموعه اوقاف استان دانست و ادامه داد: در راستای تفاهم‌نامه بین اوقاف و سازمان ثبت قرارگاهی در ادارات‌کل اوقاف سراسر کشور تشکیل شد تا روزانه پیگیر اخذ سند مالکیت موقوفات باشند.
 
باقرزاده در پایان گفت: موقوفات با رقبه بالا استان در مرحله تحدید حدود قرار دارند که با تدبیر مسئولان استانی و شهرستانی در حال بررسی هستند.
 
وی با اشاره به عملکرد دو ساله معاونت حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، گفت: در دو سال اخیر یک هزار و 456 جلد سند مالکیت موقوفات، بقاع متبرکه و اماکن مذهبی مازندران اخذ شد.
 
معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: این تعداد سند مالکیت شامل 29 هزار و 241 رقبه موقوفات است که با تلاش های کارشناسان ثبتی اوقاف استان و ادارات ثبت شهرهای مازندران صورت گرفت.
 
باقرزاده از برگزاری 17 جلسه کارگروه تخصصی برای بررسی و رفع مشکلات ثبتی موقوفات و بقاع متبرکه استان با ادارات ثبت مازندران، عنوان کرد: رقبات موقوفات سنددار شده مازندران دارای کاربری تجاری، مسکونی، مزروعی، مرتع و اداری بوده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار