• امروز چهارشنبه پنجم اردیبهشت  1397 

اخبار سازمان اوقاف

شهرداران در صدور پروانه‌های ساختمانی در حوزه استعلام با اوقاف همکاری کنند

شهرداران در صدور پروانه‌های ساختمانی در حوزه استعلام با اوقاف همکاری کنند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: شهرداران در صدور پروانه‌های ساختمانی در حوزه استعلام از موقوفات همکاری بیشتری داشته باشند.

 دوشنبه 22 آذر 1395   79  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ستار علیزاده با اشاره به جایگاه والای وقف در اسلام، افزود: حراست از موقوفات مورد تاکید مقام معظم رهبری وظیفه اصلی و قانونی سازمان اوقاف و امور خیریه و است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران افزایش بهره‌وری موقوفات طبق قانون را از وظایف سازمان اوقاف دانست و تصریح کرد: در طرح مودت ۱۰ میلیارد ریال به‌صورت نقدی و ۵۰ میلیارد ریال به‌صورت غیر نقدی به امام‌زادگان و بقاع متبرکه کمک مالی شد.
 
علیزاده با بیان اینکه بیش از ۵۰ میلیارد ریال در مازندران اجرای نیت واقف شد، اظهار کرد: شهرداران و دستگاه‌های خدمات‌رسان هنگام صدور پروانه و جواز با اداره اوقاف استعلام گیرند.
 
علیزاده بیان کرد: پنج جلسه با حضور فرمانداران و ائمه جمعه در سطح شهرستان‌ها برای رفع مشکلات و معضلات حوزه وقف تشکیل و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها در حوزه اطلاع‌رسانی، تهیه برنامه‌های پرمخاطب، تولید و بارگذاری اخبار در فضای مجازی از برنامه‌های انجام شده است.
 
وی با اشاره به بحث استعلام و پروانه ساختمانی در ارتباط با املاک وقفی، ادامه داد: شهرداران در صدور پروانه‌های ساختمانی در حوزه استعلام از اوقاف همکاری بیشتری داشته باشند.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه اوقاف مازندران در طول سال با مدیریت جهادی و انقلابی و با همراهی و تعاملات دستگاه‌ها خروجی خوبی داشته است، گفت: باید نگاه ویژه‌ای به اعتبارات تعمیر و تجهیز اوقاف صورت گیرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار