استان مازندران
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: شهرداران در صدور پروانه‌های ساختمانی در حوزه استعلام از موقوفات همکاری بیشتری داشته باشند.
دوشنبه 22 آذر 1395    
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ستار علیزاده با اشاره به جایگاه والای وقف در اسلام، افزود: حراست از موقوفات مورد تاکید مقام معظم رهبری وظیفه اصلی و قانونی سازمان اوقاف و امور خیریه و است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران افزایش بهره‌وری موقوفات طبق قانون را از وظایف سازمان اوقاف دانست و تصریح کرد: در طرح مودت ۱۰ میلیارد ریال به‌صورت نقدی و ۵۰ میلیارد ریال به‌صورت غیر نقدی به امام‌زادگان و بقاع متبرکه کمک مالی شد.
 
علیزاده با بیان اینکه بیش از ۵۰ میلیارد ریال در مازندران اجرای نیت واقف شد، اظهار کرد: شهرداران و دستگاه‌های خدمات‌رسان هنگام صدور پروانه و جواز با اداره اوقاف استعلام گیرند.
 
علیزاده بیان کرد: پنج جلسه با حضور فرمانداران و ائمه جمعه در سطح شهرستان‌ها برای رفع مشکلات و معضلات حوزه وقف تشکیل و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها در حوزه اطلاع‌رسانی، تهیه برنامه‌های پرمخاطب، تولید و بارگذاری اخبار در فضای مجازی از برنامه‌های انجام شده است.
 
وی با اشاره به بحث استعلام و پروانه ساختمانی در ارتباط با املاک وقفی، ادامه داد: شهرداران در صدور پروانه‌های ساختمانی در حوزه استعلام از اوقاف همکاری بیشتری داشته باشند.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه اوقاف مازندران در طول سال با مدیریت جهادی و انقلابی و با همراهی و تعاملات دستگاه‌ها خروجی خوبی داشته است، گفت: باید نگاه ویژه‌ای به اعتبارات تعمیر و تجهیز اوقاف صورت گیرد.