• امروز چهارشنبه پنجم اردیبهشت  1397 

اخبار سازمان اوقاف

 ۴۲ مورد سند مالکیت موقوفات شهرستان نور اخذ شد

۴۲ مورد سند مالکیت موقوفات شهرستان نور اخذ شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نور گفت: در ۸ ماه ابتدایی سالجاری ۴۲ مورد سند مالکیت موقوفات این شهرستان اخذ شد.

 یک شنبه 14 آذر 1395   102  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام ابوالحسن چالویی با اشاره به دهه وقف اظهار کرد: سنت حسنه وقف یک موضوع بشری،عقلانی، منطقی، طبیعی و جهانی است.
 
وی با بیان اینکه موضوع وقف اختصاص به دین، کشور و یا جامعه خاص ندارد، افزود: وقف بین تمام ادیان مشهور جهان از جمله زرتشتی، مسیحی، مسلمان و تمام نژادها و اقوام  متمدن قدیم و... رایج بوده و به نحوی در جهان فراگیر شده است.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نور وقف در دین اسلام و بین مسلمانان را تکامل یافته، گسترده‌تر، هدفمندتر و مترقی‌تر دانست و تصریح کرد: هدف اصلی و نهایی وقف در همه جهان و ادیان جاودان قرار دادن تمام یا بخشی از ثروت خود در راه خدا به منظور بهره‌گیری فرد یا افرادی از جامعه در دراز مدت از درآمد و منافع آن است.
 
وی گفت: وقف از اعمال اندیشه خیرخواهانه به منظور کمک به دیگران با قصد رضایت خداوند و ایجاد آسایش و رفاه و ترقی و بهره‌گیری دائمی مادی و معنوی فرد یا افراد جامعه از آن است.
 
حجت الاسلام ابوالحسن چالویی در ادامه وقف را موجب تقویت روح، فکر و آرامش در جامعه دانست و تصریح کرد: وقف می‌تواند به دولتمردان در امر مشکلات معیشتی، فرهنگی و اجتماعی کمک کند. همه مردم از هر قشر واز هر طيف اقتصادي ولواينكه ازمكنت مالي خوبي هم برخوردار نباشد ميتوانند جز واقفين باشند و نام آنها در اين نهاد مقدس ديني يعني وقف ثبت گردد؛ هرشخص ميتواند با مشاركت در وقف هاي جمعي و مشاركتي يا خريد سهام يا اوراق وقف در حد توان نام خود را جاودانه سازد و صدقه جاريه اي تمام نشدني براي خود بسازد.
 
وی بخشی از فعالیت‌ سازمان اوقاف و امور خیریه را نظارت بر اماکن و بقاع متبرکه عنوان کرد و افزود: ما در مقابل این امامزادگان واجب‌التعظیم وظیفه خادمی و خدمتگزاری داریم.
 
وی عنوان کرد: در بخش ثبتی و حقوقی طی ۸ ماه ابتدایی سالجاری-سند مالکیت ۴۲ مورد از موقوفات شهرستان نور اخذ گردیده که مساحت اسناد اخذ شده ۵/۲۸۶/۸۸۹/۱۶ متر مربع است که این موقوفات دارای رقبه می باشند و تعداد ۱۰۲۰ مورد از رقبات موقوفات این شهرستان لینک شده اند.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نور بیان کرد: در بخش حقوقی تعداد ۱۵ پرونده تعیین تکلیف گردیده است و تعداد ۵ مورد مجوز تبدیل به احسن صادر گردید.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار