کد خبر : 291763

تاریخ درج خبر : سه شنبه 19 دی 1396
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان مازندران
• ساختمان آستان مقدس امامزادگانی که مورد تعرض قرار گرفتند بازسازی می‌شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت: ساختمان آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه ای که در روزهای اخیر مورد تعرض قرار گرفت، به کوری چشم دشمنان به‌زودی با کمک اوقاف و خیران محلی بازسازی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری با اشاره به اتفاقات اخیر و آتش زدن تعدادی از آستان مقدس امامزادگان، بقاع متبرکه و قرآن کریم در استان اظهار کرد: این حرکت آشوبگران بسیار سخیف و از روی کینه بوده است.
وی با بیان اینکه آشوبگران و اغتشاشگران پشت پرده آتش زدن قرآن کریم و آستان مقدس امامزادگان در مازندران هستند، افزود: این آشوبگران از سوی دشمنان ایران در خارج از کشور هدایت می‌شوند و این اقدامات برنامه‌های دشمنان نظام و اسلام است.
*استکبارگران از اسلام ضربه‌های سنگینی خورده‌اند
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه پشت قضایای اخیر و آتش زدن قرآن کریم، کشورهایی مانند رژیم غاصب صهیونیستی، آمریکای جنایتکار و روباه پیر قرار دارد، تصریح کرد: دشمنان ایران اسلامی تاکنون ضربه‌های سنگینی از اسلام و ملت ایران اسلامی خورده‌اند و با این اقدامات خرابکارانه به‌دنبال انتقام‌گیری هستند.
حیدری با اشاره به اینکه مستکبران جهان برای سوزاندن مسجد و آستان مقدس امامزادگان افراد را اجیر کرده و در قبال این حرکت سخیف به آنها مبالغی را پرداخت می‌کنند، افزود: دشمنان چندین‌بار به مقدسات ملت ایران اسلامی اهانت کردند و پاسخ آن را گرفتند و این‌بار نیز بخاطر آشوب و آتش زدن قرآن کریم پاسخ محکمی خواهند گرفت.
*دشمن با آتش‌زدن قرآن به‌دنبال عقده‌گشایی است
وی با بیان اینکه دولت و ملت در کنار یکدیگر قرار دارند و مانند سال 88 فتنه را خاموش خواهند کرد، ادامه داد: همه ملت ایران اسلامی گوش به فرمان ولی فقیه هستند و هیچ هراسی از این افراد اخلال‌گر ندارند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه آتش زدن قرآن کریم و آستان مقدس امامزادگان مازندران دسیسه دشمنان است، گفت: دشمن در مازندران به اهداف خود نرسید و با اهانت به مقدسات به‌دنبال عقده‌گشایی است اما در فرصت مناسب مردم دیار علویان پاسخ آنها را خواهند داد.
*اغتشاشگران هیچ بویی از انسانیت نبرده‌اند
حیدری با بیان اینکه اقدام آشوبگران در آتش زدن قرآن کریم و آستان مقدس امامزادگان را به‌شدت محکوم می‌کنیم، اظهار کرد: ساختمان این آستان مقدس به کوری چشم دشمنان به‌زودی با کمک اوقاف و خیران محلی بازسازی می‌شود.
وی با بیان اینکه اغتشاشگران هیچ بویی از انسانیت نبرده‌اند، تصریح کرد: این افراد مانند لشکریان یزید اگر در صحرای کربلا حضور داشتند قطعاً مقابل امام حسین(ع) قرار می‌گرفتند.